Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Turné plodnosti – už po štvrtýkrát

BRATISLAVA 21. júna – Plodnosť ani tehotenstvo nie sú samozrejmosť. Problémy počať má na Slovensku takmer každý 6. pár. Ako chrániť svoju plodnosť či zvýšiť šance na otehotnenie? Občianske združenie Bocian prináša možnosť stretnutia s odborníkmi a overené informácie o reprodukčnom zdraví, vyšetreniach, možnostiach i rizikách liečby, úprave životosprávy, či zdravom tehotenstve formou interaktívnej edukatívnej roadshow. Ak chcete vedieť, aká je vaša zásoba vajíčok, ako najúčinnejšie predchádzať rakovine krčka maternice, zrýchliť spermie, akej kozmetike sa vyhýbať, čo je bezpečnejšie ako amniocentéza, ako si poradiť so zrastami či myómami, skoncovať s chlamýdiami či posilniť panvové dno alebo ako často mať pohlavný styk, Turné plodnosti je to správne miesto pre oboch potenciálnych rodičov.

V posledný júnový týždeň sa už po štvrtýkrát v Bratislave (25. 6.), Banskej Bystrici (26. 6.) a Košiciach (28. 6.) uskutoční edukačná roadshow prednášok a konzultácií pre budúcich rodičov. Častými návštevníkmi sú ženy, ktoré sa doteraz neúspešne pokúšali dieťa počať alebo sú v hraničnom veku a medzi mužmi sú záujemcovia o informácie o tom, ako zlepšiť kvalitu spermií. Často prídu obaja a je zrejmé, že problém počať dieťa ich stmelil v jednotu, ktorú im iné páry môžu závidieť.

Podujatie je príležitosťou overiť si množstvo informácií, často neuveriteľne zavádzajúcich, ktoré nádejní rodičia získali na internete. “Je to zvláštne,” hovorí Mgr. Denisa Priadková, predsedníčka Občianskeho združenia BOCIAN,“ za normálnych okolností je splodenie dieťaťa intímnou záležitosťou, ktorá sa odohráva v spálni. Každý 6. pár musí vyhľadať pomoc, netušia však, kde začať a zbytočne podstupujú mnohé náročné, invazívne a drahé zákroky či vyšetrenia. Čím skôr získajú overené informácie, tým vyššia je ich šanca na rodičovstvo.”

Tohtoročné Turné plodnosti predstaví nové možnosti genetických vyšetrení a domácich i laboratórnych testov, ktoré doteraz neboli k dispozícii. Z jedinej kvapky krvi je dnes možné získať informácie, ktoré ušetria rok času, ktorý by páry inak strávili pátraním po príčinách neschopnosti počať. Súčasťou Turné plodnosti bude napríklad i skúsená reprodukčná genetička, ktorá sa celé roky venuje kvalite spermií či diagnostike genetických porúch,

Gynekológovia bijú na poplach kvôli nárastu pohlavne prenosných ochorení, napríklad chlamýdií, ale aj kvapavky, genitálnych bradavíc či vírusu HIV. Spolu s opakovanými infekciami sú príčinou neplodnosti číslo jeden a tak množstvo mladých ľudí zaujíma, ako ochoreniam predchádzať, a to i napriek tomu, že dieťa neplánujú v bezprostrednej budúcnosti.

Ďalšou zaujímavou témou je súvislosť medzi plodnosťou a výživou. Len niektorí gynekológovia upozorňujú na potrebu riešenia potravinových intolerancií a alergií. Intolerancia môže zostať ukrytá, hoci spôsobuje zdravotné komplikácie, ktoré môžu mať priamu súvislosť s neschopnosťou otehotnieť. Pre mnohých bude zaujímavá aj súvislosť medzi tehotenstvom a zdravou ústnou

Turné plodnosti sprevádza 5. vydanie Predmaterskej knižky a 4. vydanie Pasu plodnosti, unikátnych a vyhľadávaných publikácií Občianskeho združenia Bocian.

Termíny Turné plodnosti:

Bratislava, utorok 25. 6.
Od 14.30 do 16.00 na Primaciálnom námestí
od 17.00 do 19.00 v Primaciálnom paláci (prízemie vľavo)

Banská Bystrica, streda 26. 6.
od 14.00 do 15.30 na Námestí SNP (pri Lazovnej)
od 16.30 do 18.30 v Štátnej vedeckej knižnici na Lazovnej 9

Košice, piatok 28. 6.
od 14.00 do 15.30 na Hlavnej (blízko stĺpu Immaculaty)
od 16.30 do 18.30 v zasadačke na Hlavnej 68 (I. posch.)

Viac informácií na www.bocianoviny.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

AC/DC svojím „Power Up“ európskym turné privádzajú svojich fanúšikov do šialenstva „Richie Kotzen Live 2024“!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.