Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2016 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Turné plodnosti s Bocianom už po ôsmykrát

Párov s poruchami plodnosti pribúda

Vek prvorodičky v najväčších slovenských mestách sa radikálne blíži k číslu 30. Priemerný počet detí v týchto mestách je najnižší a v roku 2100 bude obyvateľov Slovenska sotva 3,6 milióna. Čo je hlavným dôvodom nízkej pôrodnosti a problémov s plodnosťou?

Myslíte si, že stačí vysadiť antikoncepciu alebo naplánovať počatie na čas ovulácie? Pozor, možno práve vás čaká prekvapenie a na bociana budete čakať oveľa dlhšie, ako ste predpokladali. Môže sa tiež stať, že k vám nemusí trafiť vôbec a je dôležité, aby ste mali správne informácie, ktoré vám ušetria množstvo sklamania a peňazí.

Problém s plodnosťou má každá ôsma žena. Napriek tomu, ako ukazujú prieskumy Občianskeho združenia Bocian, si ženy myslia, že rodiť po štyridsiatke nie je žiadny problém. O ochrane reprodukčného zdravia, kvalite spermií či zlepšení ovulácie vedia katastrofálne málo a poruchy plodnosti často riešia na nevhodnom mieste, čiže v centrách asistovanej reprodukcie, hoci by sa ich cesta za dieťaťom mala začať u andrológa. Alebo sa spoliehajú na „lahôdky” z internetu, ktoré uľavia len ak ich peňaženke.

Akú úlohu zohráva pri snahe o otehotnenie životný štýl, sedavé zamestnanie, fajčenie či napríklad pitie kávy vám opäť prezradí edukačná roadshow Turné plodnosti, ktorú v Nitre, Bratislave, Košiciach a Poprade od 27. do 30. 6. už po ôsmykrát organizuje práve Občianske združenie Bocian.

Dozviete sa množstvo informácii o spermiách, vajíčkach, panvovom dne, andropauze, vplyve veku, hmotnosti, stresu či každodenného života na plodnosť.

Každý dostane aktualizované vydanie Predmaterskej knižky, Pasu plodnosti, množstvo užitočných vzoriek a rád. Občianske združenie Bocian pomáha bocianom lietať už od roku 1999. Viac sa dozviete na fb stránke OZ Bocian a na www.bocianoviny.sk.

Najlepšou správou je, že informované páry sa želaného tehotenstva a bábätka dočkajú skôr ako ostatní. Aj nesprávne položená otázka je stokrát lepšia, ako žiadna.

Termíny Turné plodnosti:

Nitra, pondelok 27. 6.
od 15.00 do 17.30 v Galérii MLYNY (prízemie, pri Infopulte)

Bratislava, utorok 28. 6.
od 14.30 do 16.00 na Poštovej ulici
od 16.30 do 18.00 v Primaciálnom paláci (prízemie vpravo, Justiho sieň)

Košice, streda 29. 6.
od 14.30 do 16.00 na Hlavnej ulici (blízko stĺpu Immaculaty)
od 16.30 do 18.00 v Hoteli Bristol, Orlia 3 (reštaurácia, prízemie)

Poprad, štvrtok 30. 6.
od 14.30 do 17.00 na Nám. sv. Egídia (blízko NC Forum)

Ďalšie informácie na www.bocianoviny.sk

Mgr. Denisa Priadková, | Predsedníčka Občianskeho združenia Bocian
kontakt: 0903/425 863 | www.bocianoviny.sk | bocian@bocianoviny.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Rod Stewart už o pár dní na Slovensku: Pre Bratislavu chystám poriadnu rockovú show s prekvapením! Electric Guitarland 2024

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.