Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júla 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Trenčianske Teplice v znamení hudby

BRATISLAVA 4. júla – Aj toto leto sa do Trenčianskych Teplíc vracia Hudobné leto – najstarší stredoeurópsky hudobný festival. Jeho 68. ročník otvorí 19. júla v nádhernej kúpeľnej dvorane slávnostným koncertom Metropolitný orchester Bratislava. Ako sólisti vystúpia jeden z najobsadzovanejších slovenských tenoristov Otakar Klein a argentínska sopranistka Ana Carolina Diz. Hudobné leto prebieha v Trenčianskych Tepliciach až do 6. septembra. Počas jeho trvania v Koncertnej dvorane a na Kúpeľnom námestí predstaví v 16 produkciách viac ako 200 umelcov.

Pre milovníkov klasickej hudby sú pripravené vystúpenia Metropolitného orchestra Bratislava so sólistami Otokarom Kleinom, Anou Karolinou Diz a dirigentom Davidom Hernandom Ricom. Koncertne vystúpia aj Cigánski diabli, štyri sympatické gitaristky zo zoskupenia GuitAristas, ktoré interpretujú klasiku v súčasnej transkripcii a mnohí ďalší.

Festival tohto druhu by nebol dramaturgicky kompletný bez vystúpenia klasického sláčikového kvarteta. Tento rok to bude Muchovo kvarteto – štyria mladí, talentovaní hudobníci, ktorí sa už môžu pochváliť viacerými domácimi a zahraničnými oceneniami. Symbiózu mužného barytónu s virtuóznou gitarou v latino rytme predvedú Pavol Remenár, sólista Opery SND a gitarová virtuózka Miriam Rodriguez Brullová.

Humor do festivalového diania prinesú prvotriedni herci Kamila Magálová a Marián Geišberg brilantnou detektívnou komédiou Štúdia L+S s názvom Ani za milión! Tešiť sa môžete aj na herecké trio Maroš Kramár, Jozef Vajda a Peter Šimun v škandalóznej salónnej komédii Lordi.

V poradí už štvrté vystúpenie Orchestra Slovenskej filharmónie Bratislava bude exkluzívnou hudobnou bodkou za tohtoročným Hudobným letom.

„Vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR, ako aj aktivite našich umeleckých garantov, sa v priebehu festivalu uskutočnia Majstrovské interpretačné kurzy v odbore operný spev, ktoré sú prirodzenou súčasťou hudobných festivalov s dlhoročnou tradíciou, a to najmä v kúpeľných centrách,“ predstavila novinku festivalu Andrea Puskailer, generálna riaditeľka Kúpeľov Trenčianske Teplice. Laureáti majstrovských kurzov sa predstavia na samostatnom slávnostnom koncerte. Nad kurzami prevzali záštitu renomovaní umelci a pedagógovia. „Teší nás, že gestorstvo, ako aj realizáciu kurzov prijali svetová sopranistka Marina Shoguch, vokálna pedagogička a operná sólistka Božena Ferancová, renomovaný dirigent Peter Feranec ako aj umelecký garant festivalu, operný sólista Otokar Klein,“ doplnil Martin Stuška, jeden zo spoluorganizátorov Hudobného leta. Hlavným cieľom projektu je podchytiť najmladšiu generáciu interpretov a v tvorivom procese pod vedením špičkových odborníkov prispieť k ich umeleckému rastu. Viac informácií nájdete na www.kupele-teplice.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Atmosféru festivalu Grape umocní veľkoformátové vizuálne umenie Trnavčania budú môcť tráviť voľný čas opäť o niečo príjemnejšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.