Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
100575_mysel1 676x507.jpg
9. decembra 2022 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Trápi vás porucha pozornosti? Táto kniha vám pomôže

9.12.2022 – Po úspešnej knihe Keď telo povie nie od svetoznámeho neurológa, psychiatra a psychológa Gábora Matého vychádza ďalšia kniha – Rozptýlená myseľ. Je určená najmä pre rodičov a všetkých, ktorí sa zaujímajú o to, ako skúsenosti v detstve ovplyvňujú a formujú ďalší biologický a psychologický vývin mozgu.

Okrem iného sa dozviete, že:

ADD nie je dedičné ochorenie, ale reverzibilné vývojové oneskorenie,
„rozptýlenie“ je psychologickým produktom životnej skúsenosti,
prečo sa u niektorých detí v mozgu nevyvinú oblasti zodpovedné za emočnú sebareguláciu a kontrolu pozornosti.

Rozptýlená myseľ umožní dospelým s ADD získať lepší prehľad o ich vlastných emóciách. Maté predstaví aj program, akým spôsobom pomáhať takýmto ľuďom v detstve i v dospelosti.

Gabor Maté je uznávaný lekár a autor bestsellerov, ktorý sa špecializuje na neurológiu a psychiatriu – a jemu samotnému diagnostikovali poruchu pozornosti. V knihe skúma mýtus o poruche pozornosti ako geneticky podmienenej chorobe, prináša reálnu nádej a odporúčania pre deti i dospelých, ktorí ňou trpia.

„Poučná a citlivo prerozprávaná kniha s tak veľmi potrebným zameraním na dospelých i dospievajúcich s poruchou pozornosti… Užitočné čítanie pre všetkých, ktorí si kladú otázku, či príčinou ich nedostatku pozornosti, impulzívnosti, roztržitosti alebo hyperaktivity nie je náhodou porucha pozornosti,“ napísali v denníku Winnipeg Free Press o knihe Rozptýlená myseľ.

Kniha Rozptýlená myseľ je rozdelená na sedem častí.
Prvé štyri opisujú podstatu a povahu poruchy pozornosti a ponúkajú vysvetlenie jej pôvodu, zatiaľ čo posledné tri časti sa zaoberajú procesom uzdravovania.
Piata časť, ktorá sa venuje poruche pozornosti u detí, nie je zameraná iba na rodičov, ale aj na dospelých, ktorí touto poruchou sami trpia, pretože poskytuje informácie potrebné na to, aby dokázali pochopiť sami seba.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali H3KNISA na stredných školách cez influencerov motivuje študentov, aby nefajčili

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.