Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. marca 2015 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Trápi vás citlivosť zubov?

BRATISLAVA 2. marca – Napriek pravidelnému čisteniu a bezchybnému chrupu bez kazov vás bolia zuby? Na dotyk alebo ako reakcia na horúce, studené, kyslé či sladké pokrmy a nápoje? Máte citlivé zuby a vedzte, že rovnaké ťažkosti má až 25 % dospelých. Keď sa raz u vás symptómy citlivosti objavia, bolesť neustúpi len preto, že si to želáte. Ide o komplexný problém, ktorý si vyžaduje rozhodné a konkrétne riešenie.

Odborný pohľad na citlivosť zubov
Citlivosť zubov sa zvyčajne prejaví pri ústupe ďasna a obnažení zubného krčka. Dentín a dentínové kanáliky možno pozorovať voľným okom. A čo je zásadné, obsahujú tekutinu, ktorá reaguje na teplo, chlad i vysokú koncentráciu cukru v dutine ústnej, čo vedie k dráždeniu nervových zakončení v pulpe zuba. Výsledkom je AKÚTNA BOLESŤ. Okrem ustupujúcich ďasien spôsobuje citlivosť zubov viacero faktorov: nesprávne čistenie zubov, ľudovo nazývané drhnutie, používanie tvrdých zubných kefiek, abrazívnych zubných pást, erozívne rozpúšťanie skloviny a obnaženie dentínu (o. i. kvôli nadmernej konzumácii sladených nápojov).

Prečo je potrebné navštíviť lekára?
Citlivosť zubov je ochorenie, ktoré sa nestratí samo od seba. Symptómy možno zmierniť, no časom sa pacientovi vrátia dvojnásobne. Liečba by mala začať návštevou zubného lekára. Váš zubár nastaví správnu liečbu a odporučí zubnú pastu na citlivé zuby, ktorú budete aplikovať doma. Taktiež vám ukáže ako si zuby čistiť efektívne alebo inštruktážou poverí dentálnu hygieničku, ktorá vám pomôže vybrať aj vhodnú zubnú kefku.

Produkt odporúča 91% pacientov
Vďaka obsahu aminfluoridu a čistiacich častíc zabezpečuje línia elmex® SENSITIVE efektívnu ochranu pred citlivosťou zubov a zubným kazom, pričom zuby čistí šetrne. Až 91% spotrebiteľov bolo na základe štúdie vykonanej v roku 2008 na 713 nemeckých pacientoch so zubnou pastou elmex® SENSITIVE PLUS veľmi spokojných. Na základe uskutočnených klinických štúdií, najlepšie výsledky sú u pacientov, ktorí produkty z tejto línie používali paralelne (zubná pasta, ústna voda, zubná kefka). Tento systém starostlivosti o citlivé zuby a obnažené zubné krčky odporúčajú aj zubní lekári. Okrem toho používanie línie elmex® SENSITIVE zabezpečí ochranu obnažených krčkov pred zubným kazom a elmex® SENSITIVE WHITENING aj prírodné bielenie citlivých zubov. Produkty kúpite v drogériách, lekárňach i v supermarketoch.

Orientačné ceny:
elmex® SENSITIVE PLUS & SENSITIVE WHITENING zubná pasta
Obsah: 75 ml

Odporúčaná cena: cca 3,10 

elmex® SENSITIVE PLUS ústna voda
Obsah: 400 ml
Odporúčaná cena: 5,50 

elmex® SENSITIVE zubná kefka
Odporúčaná cena: 3,30 

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Narastie počet pacientov s pľúcnou fibrózou po pandémii Covid 19? Pasívne fajčenie ohrozuje zdravie aj domácich miláčikov. Hrozí im rakovina či problémy s dýchaním

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.