Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97694_vub banka 676x380.jpg
12. januára 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Transparentný účet už aj vo VÚB banke, za jeho zverejnenie nič neplatíte

12.1.2022 – Na začiatok roka si VÚB banka prichystala pre klientov skvelú novinku – transparentný účet, ktorý ponúka hneď niekoľko výhod.

Je to v podstate bežný bankový účet, avšak všetky jeho transakcie sú verejne dostupné na stránke https://ib.vub.sk/pch/transparentne-ucty

Účet si môže zriadiť každý, kto chce buď dobrovoľne alebo musí z legislatívneho hľadiska zverejňovať transakcie na svojom účte, a to teda fyzické osoby, neziskový sektor – najmä nadácie a občianske združenia, politické strany, mestá a obce.

Výhody Transparentného účtu

zverejnenie Transparentného účtu majú všetci úplne zadarmo
zvyšuje dôveryhodnosť, keďže široká verejnosť bude mať bezplatný prístup ku všetkým transakciám
ľubovoľný názov účtu, ktorý sa bude zobrazovať na webstránke
rýchle vyhľadanie účtov na webstránke
jednoduché a detailné zobrazenie a filtrovanie transakcií (napr. podľa dátumu, sumy, doplňujúcich informácií, variabilného symbolu)
vlastný QR kód, prostredníctvom ktorého môžu ľudia zasielať peňažné príspevky na transparentné účty

Transparentný účet je k dispozícii pre občanov už za 6 eur mesačne aj so zverejnením. Právnické osoby si môžu vybrať až z dvoch typov transparentných účtov – základný za 6 eur mesačne a Transparentný účet Plus za 11 eur mesačne. Na jeho založenie stačí len občiansky preukaz, právnické osoby potrebujú aj doklad preukazujúci právnu subjektivitu.
Klienti vo VÚB banke sa môžu spoľahnúť hlavne na množstvo pobočiek, neobmedzený počet výberov hotovosti z bankomatov VÚB a okrem prijímania či odosielania klasických SEPA platieb k nim už čoskoro pribudnú aj SEPA okamžité platby.

Všetky výhody, vrátane informácií o množstve platieb či platobných kariet k účtu, nájdete na stránke Transparentné účty. Založte si aj vy účet vo VÚB, ktorý veľa ponúka a nič neskrýva.

Informačný servis

K téme

Slováci sa rozhodli podporiť slovenskú firmu. Tá bezbolestne odhaľuje rakovinu. Pridať sa môže každý, navyše, so zaujímavým očakávaným výnosom Revolučný SiteView od PlanRadaru začne novú éru v riadení stavebných projektov. S využitím umelej inteligencie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.