Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. júla 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Tohtoročná maľba s rekordným počtom umelcov

BRATISLAVA 7. júla 2017 – Príležitosť zapojiť sa do 12. ročníka prestížnej súťaže Maľba uplynula tento týždeň. Výsledky registrácie ukazujú, že pôjde o silný ročník. Prihlášku totiž zaslalo rekordných 118 súťažiacich.

Nadácia VÚB už 12 rokov podporuje mladé výtvarné talenty prostredníctvom súťaže Maľba – Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov. Motiváciou pre mladých výtvarníkov nie je len finančná odmena, ale aj uznanie renomovanej odbornej medzinárodnej poroty a príležitosť etablovať sa tak na umeleckej scéne

Tento rok budú maliarske diela nádejných slovenských talentov hodnotiť: kurátorka súčasného umenia Jane Neal (Spojené kráľovstvo), maliar Attila Czucs (Maďarsko), maliar a pedagóg Ján Berger (Slovensko) spolu s kurátorkou a galeristkou Denisou Kujelovou (Česko).

Porotcovia v prvom kroku vyberú 20 malieb, ktorých autori postúpia na shortlist. Z nich nakoniec vzídu traja víťazi, pre ktorých je pripravená odmena v celkovej hodnote 20 000 eur.

SÚŤAŽ MAĽBANadácia VÚB vytvorila súťaž Maľba v roku 2006 v rámci svojej dlhodobej podpory slovenského umenia. Za jedenásť rokov existencie súťaž Maľba významne oživila domácu maliarsku scénu a v minulom roku dokonca presiahla hranice Slovenska výstavou v nádhernej milánskej Gallerie d´Italia.

Viac informácií o súťaži Maľba nájdete na stránke www.malbaroka.sk.

K téme

Leto v neónových farbách. Ako vyzerá unikátna torta inšpirovaná bezdymovou limitkou? Cesta k zdraviu môže začať už v práci! Union zdravotná poisťovňa spúšťa 15. ročník renomovanej súťaže Zdravá firma roka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.