Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95254_hartmann ekg sk a 676x451.jpg
30. marca 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Tlak a EKG si môžete zmerať doma a záznam poslať lekárovi

30.3.2021 – Kvôli meraniu krvného tlaku či EKG nemusíte chodiť nutne k lekárovi. Domáci tlakomer dnes umožňuje vyhotoviť aj jednoduchý elektrokardiogram a výsledky poslať lekárovi emailom.

Digitálne tlakomery priniesli do merania krvného tlaku nové možnosti a výhody. Meranie v domácom prostredí je nielen pohodlnejšie, ale zmierňuje aj efekt bieleho plášťa, ktorý sa podpisuje pod skreslené hodnoty u ľudí, ktorí majú strach z lekára.

Digitalizácia tiež umožňuje namerané hodnoty ukladať do pamäte, vytvárať záznamy a grafy a zasielať ich emailom.

Presnosť merania je rozhodujúca

Ovplyvňuje ju správny postup, miesto merania či správna veľkosť manžety, ale najmä, používaná metóda merania. Ideálne, ak sú rovno dve – oscilometrická, ktorá meria hodnotu krvného tlaku, a posluchová, ktorá u domácich tlakomerov nahrádza počúvanie fonendoskopom. Pri tejto kombinácii možno merať aj tepovú frekvenciu, preto takto vybavené tlakomery dokážu namerať hodnoty aj u ľudí s nepravidelným srdcovým rytmom.

Menší dizajn, nové funkcie

K pozoruhodným tlakomerom patrí však tlakomer Veroval s EKG. Ako tušiť z jeho názvu, v prekvapivo malom tele ponúka niečo viac. Po priložení dvoch senzorov do oblasti srdca sa z tlakomera stáva EKG. Zaznamenáva nebezpečnú fibriláciu predsiení, ktorá poukazuje na infarkt alebo mozgovú mŕtvicu a extrasystoly – skoré známky obehovej poruchy či zápalu srdcového svalu.

Ak máte takýto prístroj, doma či v práci, môžete zmerať hodnoty presne vo chvíli, keď pociťujete možné príznaky. Tým je praktickejší ako klasické dlhodobé sledovanie pomocou EKG holtra, ktorý je potrebné nosiť niekoľko dní na tele.

O krok bližšie k telemedicíne

Pre tento špičkový prístroj je samozrejmosťou vypracovanie jednoduchého elektrokardiogramu, ktorý, môžete odoslať emailom lekárovi. Rovnako tak možno odoslať aj elektronický denník hodnôt krvného tlaku. Vďaka týmto moderným funkciám zostávate v spojení s lekárom, ktorému tieto údaje významne pomôžu určiť, či je nutná vaša návšteva a ďalšie odborné vyšetrenie.

Tieto výhody telemedicíny privítajú zaneprázdnení ľudia, ktorých zaujíma aktuálny zdravotný stav, pacienti s obmedzenými možnosťami pohybu a dnes aj všetci, ktorí zažívame pandemické opatrenia. Vysoký krvný tlak je totiž aj jednou z možných komplikácií ochorenia covid19, preto je dnes informácia o krvnom tlaku, a navyše aj s EKG, dôležitá dvojnásobne.

Aj vzhľadom na túto situáciu sprístupnil výrobca HARTMANN-RICO aktuálne svoje tlakomery na priamy online predaj a s dopravou zadarmo.

Informačný servis

K téme

Spravte si radosť so žrebmi od Niké Young adult romanca Začať znova

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.