Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99629_pexels anastasia shuraeva 8466776 676x451.jpg
24. augusta 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Tipy, ako začať nový školský rok s úsmevom

24.8.2022 – Začiatok školského roka môže byť pre nastupujúce deti a ich rodičov naozaj veľkou výzvou. Po letnom období plnom dovoleniek a oddychu prichádza totiž na rad množstvo povinností, ktoré musíme pred návratom detí do školských lavíc splniť. Spoločne so známymi tvárami sme sa preto pozreli na to, ako by sme mohli nástup do školy nielen zjednodušiť, ale spoločne si ho aj užiť a zabaviť sa pri ňom. Neodpočítavajte posledné dni konca školských prázdnin s vráskou na čele, ale spríjemnite si ich v nákupnom centre Aupark Bratislava jedinečným programom a rôznymi akciami, ktoré tam na vás a vaše ratolesti čakajú.

Nástup do školy je veľkým míľnikom najmä v živote prváka

„Tešíš sa už do školy?“ S touto otázkou sa stretávajú pomerne často už aj budúci žiaci pred nástupom do prvého ročníka. Odpoveď na ňu však niekedy hľadajú len veľmi ťažko. Aby ste prispeli k pohodovému priebehu nástupu dieťaťa do školy, je potrebné sa o nej rozprávať a vytvárať tak pre dieťa konkrétnu predstavu o tom, ako to tam vyzerá a v akom režime funguje. Vyberte sa na spoločnú prechádzku okolo novej školy a uistite svoje ratolesti, že sa nemusia ničoho báť. Známa moderátorka Barbora Krajčírová živo spomína na prvý deň v škole jej dcérky nasledovne: ,,Prvý deň nástupu do školy bol najťažší. Emócie z prechodu zo škôlky do školy sú veľké a nie je jednoduché ich hneď ovládnuť a prijať, takže padli aj slzy. Veľmi rýchlo sa však zmenili na smiech, radosť a nadšenie z pani učiteľky, ktorú mala celý prvý stupeň úžasnú.“

Hurá do školy!

Nedovoľte, aby témy spojené so školou spôsobovali deťom stres alebo úzkosť. Snažte sa o škole hovoriť vždy v pozitívnom smere a deti zbytočne nestrašte. Škola je jednoducho výnimočné miesto, kde sa naučia veľa zaujímavých vecí a spoznajú nových kamarátov. Nákup nevyhnutných školských potrieb premeňte na zábavnú aktivitu, počas ktorej prežijete spoločne chvíle a zároveň prevediete vaše dieťa prvými školskými povinnosťami. Pri výbere dbajte aj na názor vašich ratolestí, predsa len sú to už „malí dospeláci“, ktorí majú chuť prejaviť svoj štýl a osobnosť. „Pamätám si na tú jej veľkú radosť v očiach pri nákupe prvej školskej tašky, peračníka, ceruziek a veľmi prajem každému rodičovi, aby si tieto chvíle s deťmi užili naplno, lebo prejdú veľmi rýchlo,“ dodáva s úsmevom Barbora Krajčírová.

Pripraviť sa, pozor, štart!

Prázdniny predstavujú pre mnohé deti obdobie, kedy môžu s láskavým dovolením rodičov tak trochu porušovať zaužívané pravidlá. Či už sú to dni strávené u starých rodičov, ktorí znesú svojim vnúčatám aj modré z neba, alebo „prespávačky“ u kamarátov, na ktorých neplatí pravidelná večierka. Pred začiatkom školského roka však treba vrátiť veci do normálu. Aby nebolo ranné vstávanie do školy veľkým a nepríjemným šokom, odporúčame koncom augusta začať s postupným upravovaním spánkového režimu. „Režim počas školského roka je u nás úplne iný, chodí sa oveľa skôr spať a deti takmer vôbec nepozerajú televíziu,“ hovorí obľúbená speváčka Mária Čírová.

Zamerajte sa aj na úpravu režimu počas dňa. Každý deň deťom zadajte jednu malú úlohu, vďaka ktorej si precvičia svoje nadobudnuté zručnosti. Na úlohy postačí aj 10 minút, v rámci ktorých si napíšu krátky diktát, vyriešia niekoľko matematických príkladov alebo prečítajú niekoľko krátkych rozprávok či textov. Speváčka Mária Čírová napríklad s deťmi počas celých prázdnin precvičuje anglický jazyk:

„Keď sme na dovolenkách v zahraničí, hravou formou opakujeme angličtinu aj tým, že deťom povieme, nech si idú napríklad sami vypýtať zmrzlinu. Deti sa pri tom učia a zároveň nemyslia na to, že to je úloha, ktorá im pomôže zopakovať to, čo sa doteraz v škole naučili.“

Leto končí, zábava v Auparku pokračuje

Deťom sa môže často zdať, že ich najlepšie obdobie v živote končí práve letnými prázdninami. Preto ich ubezpečte, že po pár mesiacoch v školskej lavici prídu opäť viaceré voľné dni a prázdniny – jesenné, zimné, jarné či veľkonočné – a oni budú môcť znovu vystrájať množstvo huncútstiev a zažiť niekoľko ďalších dobrodružstiev bez toho, aby stále mysleli na domáce úlohy.

Vďaka bohatému programu, ktorý si pripravil Aupark Bratislava pre deti a rodičov na koniec leta, sa rodičia aj deti môžu tešiť na rozlúčku s letom. Privítajte nový školský rok tak, ako sa patrí. Do konca augusta prebieha v nákupnom centre Aupark Bratislava spolupráca s Medzinárodným domom umenia pre deti BIBIANA, v rámci ktorej sa 24. augusta budú konať tvorivé dielne „Poď sa hrať s animáciou“. Deti sa dozvedia viac o tvorbe animovaného filmu a budú si ju môcť na mieste priamo vyskúšať. Môžu sa tešiť aj na workshopy „Vyfarbi si leto“, ktoré sa budú konať už 26. a 27. augusta. Budú si môcť vyrobiť vlastnú pohľadnicu s pomocou mladých slovenských ilustrátorov. Taktiež sa budú v centrálnej zóne, každý deň v čase od 09:00 hod. do 21:00 hod., premietať krátke filmy pre deti z dielne Festivalu Bienále animácie Bratislava.

Rozlúčku s letom zavŕši známa rodinná akcia Na palube jednorožca, ktorá sa bude konať 28. augusta počas celého dňa. Užite si atraktívny program 11. ročníka akcie pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja, na ktorej zažijete okrem najväčšej penovej párty na Slovensku aj vystúpenie známych tvárí. Deti budú môcť súťažiť o skvelé ceny na viac ako 20 stanovištiach. Vstup na podujatie je bezplatný, avšak je potrebné sa vopred zaregistrovať. Registrácia na podujatie prebieha v Auparku od 10.00 do 14.00 a akcia sa koná v Sade Janka Kráľa v Bratislave.

Ani na začiatku septembra nebude v Auparku chýbať zábava. Pre dievčatá si kaderníctvo GIO pripravilo pletenie copíkov, ktoré je stále veľkým hitom. V piatok 2. septembra sa v domčeku v centrálnej zóne bude pohybovať maskot škrečka obľúbenej značky Dedoles, ktorý deťom porozdáva malé prekvapenie. K dispozícii bude aj priestor na kreatívne workshopy s pexesom či omaľovankami. Návštevníkov prekvapí aj tanečné vystúpenie roztlieskavačiek zo Slovenskej cheerleadingovej únie. Vzdelávacie spoločenské hry pre celú rodinu si môžete zdarma vyskúšať a zahrať sa v prevádzke ALBI. Taktiež sa nezabudnite zastaviť na trichologické vyšetrenie vlasov, v rámci ktorého vám špecialistky poradia, ako sa starať o pokožku svojich vlasov tak, aby ste predišli ich vypadávaniu.

Navštívte Aupark Bratislava v prvom septembrovom týždni a zažite množstvo výhod. Viaceré prevádzky budú ponúkať zľavy a promo akcie, s ktorými nakúpite výhodne.

Výhody vernostného programu

Ak ešte nie ste členom vernostného programu, rýchlo to zmeňte, pretože na vás stále čakajú extra výhody. Vernostnú kartu si môžete jednoducho vybaviť prostredníctvom mobilnej aplikácie Aupark alebo vyplnením online formulára na webovej stránke Auparku. Môžete sa taktiež zastaviť priamo u nás pri info pulte, kde vám s jej vyhotovením pomôže ochotný personál. Okrem zliav vo vašich obľúbených prevádzkach a milých darčekov k nákupu, máte k dispozícii šatne zadarmo a prednostné vstupy na podujatia. A to najlepšie, čo môžete využiť, je služba stylistu Alexa Lindova, ktorú môžete využiť 2x ročne úplne bezplatne. S prípravou dokonalého outfitu na akúkoľvek udalosť vám s radosťou pomôže, stačí sa len prihlásiť na aupark-bratislava.sk

Informačný servis

K téme

Zvládnite nadmerné preťaženie: Tu sú tipy na vnútorný pokoj od Answear.sk Výhody investovania v Dubaji: Čo potrebujete vedieť, aby ste uspeli?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.