Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
91986_tesco 150 obchodov  676x451.jpg
28. novembra 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Tesco už daruje potraviny zo všetkých svojich predajní

28.11.2019 – Tesco naplnilo ďalší zo svojich ambicióznych plánov. Nepredané potraviny už aktuálne daruje zo všetkých svojich 150 predajní. Tesco je tak prvým reťazcom na Slovensku, ktorého všetky obchody pomáhajú potravinami ľuďom vnúdzi. Tesco tak potvrdilo rolu lídra v boji proti plytvaniu potravinami adlhodobé úsilie pomáhať tam, kde je to najviac potrebné.

„Sme veľmi hrdí na to, že sme spredstihom splnili ďalší zo záväzkov našej spoločnosti, ato do roku 2020 zapojiť do programu darovania potravín všetky naše obchody na Slovensku. Bez ohľadu na veľkosť či lokalitu obchodu každý znich dokáže pomôcť nepredanými čerstvými aj trvanlivými potravinami. Veľmi sa tešíme, že nielen v období pred vianočnými sviatkami, ale aj počas celého roka pomôžu naše predajne ešte väčšiemu počtu ľudí,“  hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.  

Tesco pravidelne daruje nepredané potraviny Potravinovej banke Slovenska a jej partnerom už od roku 2015. Odvtedy darovalo viac ako 3 000 ton potravín pre ľudí v núdzi. Tesco dlhodobo spolupracuje s Potravinovou bankou Slovenska a jej mnohými lokálnymi partnermi – organizáciami, ktoré vedia najlepšie zabezpečiť distribúciu potravín tam, kde je to najviac potrebné. Tesco tak napríklad pomáha organizáciám ako Depaul alebo Vagus, ktoré pracujú s ľuďmi bez domova v Bratislave, či občianskemu združeniu Dobrý pastier v Kláštore pod Znievom, ktoré vedie sebestačný útulok na pomoc viac ako 600 ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Spoločnosť pomáha zásobovať aj mestské sociálne výdajne v rôznych mestách, ako je napríklad výdajňa Slniečko v Ružomberku, či Spišskú katolícku charitu vo viacerých mestách:

„Veľmi si ceníme, čo robí Tesco pre pomoc ľuďom vnúdzi. Je to skvelá pomoc pre naše zariadenia apre rodiny zo sociálne slabších pomerov. Vďaka Tescu im pripravíme oniečo krajšie Vianoce avnesieme do týchto rodín pocit spolupatričnosti, že aj na nich niekto myslí. Ešte viac si však vážime, že v rámci programu darovania potravín myslí  Tesco na ľudí vnúdzi každý deň anielen vpredvianočnom čase, potvrdzuje Milan Rišš, koordinátor Spišskej katolíckej charity.

Darovanie nepredaných potravín prebieha však hlavne vďaka partnerstvu s Potravinovou bankou Slovenska: „Veľmi si vážime naše dlhodobé partnerstvo sTescom. Vďaka nemu dokážeme zabezpečiť pravidelnú stravu aj pre ľudí vnúdzi, ato aj vregiónoch, kde sa im inak veľa pomoci nedostane,“ potvrdzuje Marko Urdzík, predseda Potravinovej banky Slovenska, ktorá je čerstvým držiteľom ocenenia za príspevok k napĺňaniu cieľov udržateľného rozvoja na Slovensku.

V boji proti plytvaniu potravinami už dosiahlo Tesco skvelé úspechy – reťazec znížil množstvo potravinového odpadu vo svojich prevádzkach o 52 % v priebehu 2 rokov*.  Tesco tak naplnilo cieľ udržateľného rozvoja OSN 12.3 – znížiť  množstvo potravinového odpadu  na polovicu o 11 rokov skôr, ako stanovila OSN. Je to unikát dokonca aj vo svete, preto bolo Tesco Slovensko vyzdvihnuté aj na pôde OSN ako príklad, ktorý by mali iné firmy nasledovať.

* Pri meraní množstva potravinového odpadu možno porovnávať hmotnosť alebo percentá zpredaja potravín. Tesco Slovensko znížilo potravinový odpad o52 %, keď porovnávame hmotnosť, ao51 %, keď porovnávame percentá zpredaja potravín.

Inzercia

K téme

Užite si letné festivaly bez zápachu s Old Spice! Zákazníci v letnej potravinovej zbierke v Tescu darovali ľuďom v núdzi 20-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.