Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. marca 2017 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Tesco rozširuje ponuku zdravého pečiva

Bratislava, 8.3.2017 – Na Slovensku Tesco ročne predáva 280 miliónov kusov pekárenských výrobkov. Reťazec ako jeden z najobľúbenejších predajcov pečiva má vo svojich prioritách neustále rozširovať ponuku zdravých výrobkov. Aj preto Tesco svoju ponuku aktuálne obohatilo o rôzne špeciality s goji a chia semienkami spolu s novým, zdravým druhom cukrového pečiva. Záujem o pekárenské produkty, ktoré pomáhajú udržiavať vyváženú stravu, na Slovensku každoročne rastie. Len vlani si zákazníci Tesca kúpili 2,3 milióna cereálnej žemle (kaiserky), ktorá patrí k najobľúbenejšiemu pečivu.

Jedno z najpopulárnejších novoročných predsavzatí je lepšia starostlivosť o naše zdravie. Začiatkom roka mnoho ľudí kupuje pernamentky alebo sa aspoň vzdajú zlých sacharidov. Zákazníci Tesca si však môžu vybrať z rozšírenej ponuky pekárenských výrobkov, ktoré môžu byť súčasťou zdravej výživy. Reťazec im tak pomáha udržiavať novovytvorené dobré návyky v dlhodobom horizonte.

K špecialitám z Tesco pekárne patria určite celozrnné mini a ražné bochníky, krájaný chlieb s olivovým olejom, celozrnné žemle – k dispozícii vyrobené z bežného cesta, zo špaldového a z cesta so semienkami.

Od februára tohto roku Tesco používa grahamovú múku pre niektoré mini chleby a žemle. Potraviny vyrobené z grahamovej múky sú veľmi výživné a zdravé, podobne ako celozrnná múka, ale s jemnejšou konzistenciou. Tieto pomaly sa tráviace sacharidy zabezpečujú vyrovnanú hladinu cukru v krvi a poskytujú nepretržitú dávku energie. Konzumácia týchto druhoy potravín tiež pôsobí ako prevencia proti ospalosti, náhlemu pocitu plnosti a hladu po jedle, čo sú typické vedľajšie účinky niektorých potravinársky spracovaných potravín.

Okrem celozrnných výrobkov sa medzi zákazníkmi spoločnosti Tesco tešia rastúcej obľube žemle s chia semienkami. Tie sú považované za tzv. superpotravinu z jednoduchého dôvodu: sú bohaté na vápnik, fosfor, sodík, zinok, meď, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny a antioxidanty a môžu ich konzumovať aj ľudia s intoleranciou na lepok. Na putoch predajní Tesca môžu zákazníci nájsť ešte väčšie množstvo čerstvo upečených výrobkov s goji a chia semenami, ako napríklad bagety či cukrovinku bohatú na semienka a sušené brusnice.

Tí, čo sa nechcú úplne vzdať sladkostí, si môžu vybrať v Tescu cukrovinky s nízkym obsahom sacharidov – s kakaovým krémom alebo s kokosovou plnkou či čokoládovú rolku.

 

K téme

Potravinová zbierka v každom Tescu už len do štvrtka. Pomôžte aj vy! Tesco spúšťa najväčšiu potravinovú zbierku, pomôže ľuďom v núdzi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.