Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97047_novy projekt 4 676x444.jpg
4. novembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Terno sa rozrastá o ďalších 12 predajní

4.11.2021 – Spoločnosť TERNO real estate, s.r.o., kupuje maloobchodnú sieť potravín CBA Market, s. r. o. Rodina Terno a KRAJ sa touto kúpou rozrastie o 12 nových obchodov a počet všetkých predajní spoločnosti tak do konca roka dosiahne 155. Zároveň sa TERNO real estate stáva členom nákupnej aliancie CBA.

TERNO real estate opäť posilňuje svoje postavenie na domácom trhu a rozširuje sieť svojich predajní. „Približujeme sa k východnej časti Slovenska, a tým napĺňame náš dlhodobý cieľ: stať sa celoslovenským reťazcom,“ povedal riaditeľ spoločnosti TERNO real estate Stanislav Čajka.

Z 12 predajní CBA Market je až osem v okrese Brezno a po jednej v Banskej Bystrici, Bratislave (Vrakuňa) a vo Svätom Jure. Všetky postupne prejdú pod značky Terno alebo KRAJ.

„Novou akvizíciou sa etablujeme najmä na Horehroní, v oblasti kde doteraz nie sme vôbec zastúpení. Teší nás tiež členstvo v nákupnej aliancii CBA. Vidíme množstvo príležitostí ako túto synergiu obojstranne využiť vo všetkých oblastiach fungovania maloobchodu a získavania výhodnejších obchodných podmienok, ktoré sa odzrkadlia na konečnom produkte a servise pre našich zákazníkov,“ dodal Stanislav Čajka. Prvý kontakt s CBA mala spoločnosť pri minuloročnom prebratí viac ako 40 predajní po skrachovanom reťazci Kačka, ktorý bol v minulosti členom CBA aliancie.

Dôležitým bodom transakcie je aj prístup k produktom privátnej značky CBA. Tento sortiment tvorí viac ako 580 výrobkov potravinového a nepotravinového charakteru.

Kúpa predajní CBA Market s.r.o. je súčasťou dlhodobého strategického plánu postupnej expanzie predajní potravín Terno a KRAJ spoločnosti TERNO real estate. Pre efektívnejšie zásobovanie svojich predajní otvorila spoločnosť ešte v septembri distribučný sklad v Ivanke pri Dunaji s výmerou viac ako 12-tisíc m².

Informačný servis

K téme

Z vernostných kariet Terno a Kraj sa stávajú už aj platobné Potraviny KRAJ sú aj v tomto roku partnerom športových podujatí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.