Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

TENIS: WTA Elite Trophy – Singlový titul pre Kvitovú – doplnené

Doplnené znenie o výsledok finále štvorhry.

ČU-CHAJ 6. novembra (SITA) – Česká tenistka Petra Kvitová nasadená ako tretia triumfovala vo dvojhre na tzv. malých majstrovstvách sveta pod názvom Huajin Securities WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji (dotácia 2 214 500 USD aj so štvorhrou, tvrdý povrch). Dvadsaťšesťročná rodáčka z Bílovca si v nedeľňajšom finále poradila so štvorkou podujatia Elinou Svitolinovou z Ukrajiny presvedčivo za 71 minút 6:4, 6:2. Pre Kvitovú je to 19. singlový titul na hlavnom profesionálnom okruhu. V Ču-chaji bola suverénna, v štyroch dueloch nestratila ani jediný set – odniesla si 700 bodov do rebríčka a ako nezdolaná hráčka aj prémiu 655 000 amerických dolárov. Pred piatimi rokmi triumfovala na hlavnom šampionáte WTA Finals.
Dvadsaťdvaročná Svitolinová viedla v prvom sete finálového duelu už 4:1, potom však prehrala sedem gemov v rade. Rodáčka z Odesy síce za stavu 4:6 a 0:2 potom znížila, Kvitová však dvoma úspešnými hrami stanovila na 4:1. Hoci česká tenistka následne zaváhala pri svojom podaní, v siedmej hre opäť brejkla ukrajinskú protivníčku so zázemím v TV Empire Trnava (trénersky Eline pomáha slávna Belgičanka Justine Heninová, pozn.) a už duel dopodávala do víťazného konca. Vzájomnú bilanciu si ľavoruká hrdinka Wimbledonu 2011 a 2014 Kvitová zlepšila na 6:1, Svitolinová naposledy v septembri podľahla tiež hladko vo Wu-chane (vtedy 3:6, 1:6).
V nedeľňajšom finále štvorhry v Ču-chaji zvíťazilo turecko-čínske druhé nasadené duo Ipek Soyluová, Sü Ji-fan nad domácimi šestkami podujatia – tandemom Jang Čao-süan, Jou Siao-ti za 87 minút 6:4, 3:6, 10:7 (zápasový tajbrejk).

Dvojhra – finále:
Petra Kvitová (ČR-3) – Elina Svitolinová (Ukr.-4) 6:4, 6:2 za 71 minút

Štvorhra – finále:

Prehľad výsledkov finálových zápasov WTA Elite Trophy vo dvojhre:
2009 Aravane Rezaiová (Fr.) – Marion Bartoliová (Fr.) 7:5 – skreč, Bartoliová odstúpila pre zranenie nohy
2010 Ana Ivanovičová (Srb.) – Alisa Klejbanovová (Rus.) 6:2, 7:6 (5) za 107 minút
2011 Ana Ivanovičová (Srb.) – Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.) 6:3, 6:0 za 62 minút
2012 Naďa Petrovová (Rus.) – Caroline Wozniacka (Dán.) 6:2, 6:1 za 88 minút
2013 Simona Halepová (Rum.) – Samantha Stosurová (Aus.) 2:6, 6:2, 6:2 za 99 minút
2014 Andrea Petkovicová (Nem.) – Flavia Pennettová (Tal.) 1:6, 6:4, 6:3 za 131 minút
2015 Venus Williamsová (USA) – Karolína Plíšková (ČR) 7:5, 7:6 (6) za 124 minút
2016 Petra Kvitová (ČR-3) – Elina Svitolinová (Ukr.-4) 6:4, 6:2 za 71 minút

Prehľad výsledkov finálových zápasov WTA Elite Trophy vo štvorhre:
2015 Čchen Liang, Wang Ja-fan (Čína-4) – Anabel Medinová-Garriguesová, Arantxa Parrová-Santonjová (Šp.-2) 6:4, 6:3 za 81 minút
2016 Ipek Soyluová, Sü Ji-fan (Tur./Čína-2) – Jang Čao-süan, Jou Siao-ti (Čína-6) 6:4, 3:6, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 87 minút