Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90312_gettyimages 1016968886 676x451.jpg
29. marca 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

TELEKOM: Hodnotenie kybernetickej bezpečnosti v Británii je pre Huawei dôležitým podkladom pre zmeny

BRATISLAVA 29. marca 2019 – Správa centra pre hodnotenie kybernetickej bezpečnosti vo Veľkej Británii je podľa spoločnosti Huawei dôležitým podkladom pre zmeny v tejto oblasti, ktoré firma už rozbehla. Ešte v novembri minulého roka predstavenstvo spoločnosti komunikovalo záväzok investovať do tohto transformačného programu 2 mld. USD. Spoločnosť Huawei to uviedla v súvislosti s vyjadrením sa britských inšpektorov pre oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorí vo štvrtok informovali, že zistili významné technické problémy v softvéri čínskej firmy Huawei.

Na pláne transformačného programu firma naďalej pracuje, a to aj v súčinnosti s telekomunikačnými operátormi a britským Národným centrom pre kybernetickú bezpečnosť, konštatuje sa v stanovisku firmy Huawei, ktoré v piatok poskytla agentúre SITA. Huawei zároveň poukazuje, že správa centra pre hodnotenie kybernetickej bezpečnosti vo Veľkej Británii konštatuje, že dôvodom zistených nedostatkov v 4G sieťach nie je politické prostredie v Číne ani možný zásah čínskej vlády. Zároveň táto správa nijakým spôsobom nekonštatuje, že by britské telekomunikačné siete boli viac zraniteľnými v porovnaní s minulým rokom, poznamenala čínska firma.

Ďalšou aktivitou okrem transformačného programu, ktorú firma Huawei iniciovala, je otvorenie centra pre transparentnú kybernetickú bezpečnosť v belgickom Bruseli, dodala spoločnosť. Cieľom tohto centra je ponúknuť platformu pre komunikáciu a spoluprácu zástupcom vládnych agentúr, technologickým expertom a relevantným asociáciám a združeniam. Centrum už od začiatku marca slúži aj na testovanie vlastných bezpečnostných technológií všetkými partnermi Huawei, poznamenala firma.

K téme

Ocenenie Via Bona Slovakia je dôkazom, že čoraz viac firiem sa zapája do riešenia celospoločenských problémov Okresný súd rozhodol o neprijateľných zmluvných podmienkach Slovak Telekomu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.