Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92704_kkhh 676x450.jpg
8. apríla 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Tatra banka podáva podnikateľom pomocnú ruku

8.4.2020 – Tatra banka vníma s pochopením súčasnú bezprecedentnú situáciu. Prijala niekoľko opatrení, ktorými chce klientom pomôcť zmierniť dopad opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Opatrenia na zastavenie šírenia koronavírusu zasiahli do života celej krajiny. Živnostníci a firmy, ktorí museli za účelom ochrany zdravia celej spoločnosti zatvoriť svoje prevádzky, sú však jednými z najviac ohrozených. Tatra banka sa preto rozhodla podať im pomocnú ruku a odpúšťa viacero poplatkov.

„Uvedomujeme si výnimočnú situáciu súvisiacu s opatreniami proti šíreniu vírusového ochorenia COVID 19 a jej dopady na podnikateľský sektor v našej krajine. Pozastavením účinnosti zmien niektorých poplatkov a ďalšími opatreniami chceme našim klientom pomôcť ľahšie zvládnuť túto bezprecedentnú situáciu a zmierniť jej následky,“ povedal Marcel Kaščák, člen predstavenstva Tatra banky zodpovedný za korporátne bankovníctvo.

Vzhľadom na mimoriadne opatrenia, ktoré boli prijaté v snahe zabrániť šíreniu korona vírusu – Covid 19 museli mnohí podnikatelia dočasne zatvoriť svoje prevádzky alebo požiadať o odklad splátok.

Tatra banka vníma s pochopením situáciu, v ktorej sa klienti nachádzajú a preto prijala rozhodnutie:

neúčtovať administratívny poplatok za spracovanie transakcii (mesačný fixný poplatok za POS) všetkým klientom až do odvolania. Na uplatnenie tohto mimoriadneho opatrenia nie je potrebné nič preukazovať, poplatok bude odpustený automaticky,
neúčtovať (spracovateľský) poplatok za odklad splátok úverov o tri mesiace desiatkam firemných klientov.

Z dôvodu aktuálnej situácie banka dokonca pozastavila niektoré z avizovaných zmien v sadzobníku poplatkov, a tieto poplatky zostanú až do odvolania nezmenené.

Aktuálna situácia nám nie je ľahostajná a veľmi citlivo vnímame jej dopady na našich klientov. Preto sme sa odklonili od dlhodobo plánovaných zámerov a účinnosť niektorých zmien poplatkov sme pozastavili“, dopĺňa Peter Matúš, člen predstavenstva zodpovedný za retailové bankovníctvo.

Neuplatnenie zmeny sa týka nasledovných poplatkov:

poplatok za SEPA platby v mene EUR (týka sa krajín Švajčiarsko, Andorra, Vatikán, San Marino a Veľká Británia),
poplatok za vedenie účtu s nadlimitným kreditným zostatkom,
poplatok za vklad hotovosti na účet cez bankomat Tatra banky,
poplatok za správu úveru (týka sa BusinessÚverTB Expres, BusinessÚverTB Hypo).

Navyše, pre živnostníkov ponúka Tatra banka aj naďalej unikátny Živnostenský účet bez poplatku za vedenie na 12 mesiacov. Následne stačí zabezpečiť na účte bezhotovostný kredit spolu vo výške aspoň 500 eur, a účet je bez poplatku aj naďalej. Viac informácii o tomto účte sa dozviete tu.

Informačný servis

K téme

Umenie pozerá na svet inými očami Experti na reštrukturalizáciu a insolvenciu firiem sa spojili do združenia TMA Slovensko

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.