Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86799_dreamstime_s_17242986 676x676.jpg
24. januára 2018 Zaujímavosti od PRservis.skSITA Diskusia()

Takto sme sa bavili v Turecku

BRATISLAVA 24. januára 2018 – Letovisko Side leží na juhozápade Turecka na pobreží Stredozemného mora, asi 70 kilometrov od mesta Antalya. Side je plne vybavené, menšie a pokojnejšie stredisko. Jeho bezprostredné okolie ponúka najrôznejšie aktivity a rozvinutú turistickú infraštruktúru v centre mesta.

Bohatá história mesta Side (bývalá Pamphylia) siaha až do antiky. Dodnes sa tam nachádzajú zvyšky starého prístavu, ulíc, stavieb, byzantské ruiny a množstvo pamiatok a kostolov. Dovolenkárov potešia aj pieskové pláže, moderné hotely, taverny, kaviarne, reštaurácie, obchodíky, ale aj jedna z najväčších diskoték v okolí. Neďaleký zachovaný amfiteáter v Aspendos s kapacitou 15 000 ľudí svedčí o prítomnosti Rimanov, Grékov a iných národov v minulosti. Side patrí k najlepším Tureckým letoviskám a ak vystihnete last minute Turecko Side, zistíte, že ide o cenovo dostupnú dovolenku pre každého, hoci aj all inclusive.

Práve Side sme si vybrali aj my. Let do Antalye bol v pohode, potom už len krátky, zhruba hodinový presun do Side. Prvý deň sme si boli pozrieť pláže, ktoré nie sú len zdrojom slnenia a kúpania, ale aj zábavy. Užiť si môžete vodné športy, parasailing, v meste si viete požičať moderný ale aj retro bicykel, pre detičky detské odrážadlá, z prístavu sa môžete vybrať na celodenné výlety a plavby loďou, napríklad aj na ostrov delfínov, kde je možné šnorchľovať a pri troche šťastia uvidíte aj delfínov. Ďalšími možnosťami sú napríklad výlety do Antalye, do mesta Belek (milovníci golfu si prídu na svoje), do Perge, Aspendos či Selge.

Navštívili sme aj trhovisko s bazárom (koná sa dvakrát týždenne), tie sme skrátka nedokázali odignorovať. Múzeum rímskych sôch a pamiatok sa nachádza v zreštaurovaných rímskych kúpeľoch, ktoré často navštevovala aj Kleopatra.

Ubytovaní sme boli v apartmáne v rozľahlom stredisku, ktoré je vhodné aj pre rodiny s deťmi. Vďaka all inclusive balíčku sme naplno využili všetko, čo si rodičia môžu na dovolenke priať – vodné šmykľavky, detské bazény, detské kútiky, zmrzlina zdarma. My, dospeláci, sme si užili najmä kúpele. Súčasťou balíka bolo samozrejme bezplatné Wi-Fi pripojenie. Animačné programy sú k dispozícii pre všetkých, ktorí sa ich chcú zúčastniť. Okrem nich si môžete zacvičiť aerobik, naučiť sa brušné tance, v meste môžete navštíviť kultúrne vystúpenia, zahrať si golf, bowling, tenis, zajazdiť si na koni apod.

Nenechali sme si ujsť ani mešitu, kde sme museli ísť bosí, aby sme v obuvi nestúpili na koberček pred vchodom, ktorý je súčasťou posvätného miesta. Muži museli mať dlhé nohavice a tričko s rukávom, ženy dlhé nohavice alebo dlhú sukňu, zahalené ramená a zakryté vlasy. Samozrejme sme na to neboli pripravení, ale všetko potrebné sme si vypožičali priamo pri mešite.

Pre istotu som sa všade pohybovala len po boku manžela, aby som zbytočne nebudila pozornosť. V letovisku to síce nie je potrebné, ale vo veľkých mestách na to treba dbať, najmä večer. Nudisti majú tiež v Turecku smolu, bez plaviek je kúpanie v celej krajine zakázané.

PREČO SIDE

Side je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa lepšie cítia v menších strediskách, ktoré však majú rozvinutú infraštruktúru cestovného ruchu, vrátane nočného života – nie však až tak rušného a hlučného ako vo väčších letoviskách v Turecku. Má svoje čaro, je pokojné, príjemné, s nie príliš hlbokými plážami a váži si aj detských návštevníkov. Tí, ktorí chcú zažiť niečo viac ako len oddych na pláži, majú k dispozícii rôzne výlety a zábavné aktivity.

Side je niečo medzi veľkými letoviskami ako Bodrum a Marmaris a malebným Kalkanom. Je cenovo priaznivé a každý si v ňom príde na svoje.

 

K téme

Dopyt ho hybridnej práci rastie, na Slovensku pribudnú dve nové Regus centrá 90´s Super Fest 2024: Vzrušujúci návrat do slávnej éry s Masterboy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.