Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97629_lit_food_fair 1 676x445.jpg
29. decembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Taiwanci milujú litovské pochúťky

29.12.2021 – Na Štedrý deň sa na Taiwane začína jeden z najväčších medzinárodných potravinárskych veľtrhov v Ázii, „Food Taipei“. K vrcholom veľtrhu patrí premiéra pavilónu členskej krajiny EÚ – Litvy, ktorá napriek intenzívnemu nátlaku autoritárskej Číny odvážne rozširuje spoluprácu s demokratickým Taiwanom.

Vysokokvalitné produkty z Litvy, vrátane piva, brezovej vody, čokolády a rôzneho občerstvenia celkom od 25 vystavovateľov, majú potešiť a nadchnúť návštevníkov veľtrhu. Minister zahraničných vecí Joseph Wu 23. decembra vzbudil záujem verejnosti osobným tweetom, v ktorom uviedol: „Zatiaľ, čo tento veľký tyran skúša na #Litve hrozné kúsky, ľudia v #Taiwane si robia zásoby a užívajú si skvelé produkty z tohto krásneho #Baltského štátu. Všetko dobré odvážnym ľuďom z Litvy a áno: #Veselé Vianoce! JW”

Taiwan, ako maják slobody, demokracie a ľudských práv spolu so spriaznenými silami dobra na celom svete, ako sú EÚ a USA, podporuje Litvu, ktorá odoláva čínskej kampani ekonomického a politického nátlaku. Taiwan môže pomôcť svojmu baltskému priateľovi a ďalším krajinám v Európe chrániť spoločné hodnoty a budovať lepšie zajtrajšky pre všetkých.

Informačný servis

K téme

Prvá várka taiwanskej pomoci dorazila cez Slovensko na Ukrajinu Taiwanská humanitárna pomoc pre Ukrajinu dorazila úspešne na Slovensko

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.