Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

TA3: Voľby v USA priniesli výnimočné výsledky sledovanosti

BRATISLAVA 10. novembra – Spravodajskej televízii sa včera výrazne darilo. Čakanie na výsledky prezidentských volieb v USA a dianie po víťazstve Donalda Trumpa urobili z TA3 včera predpoludním jednotku na trhu v dôležitej cieľovej skupine top manažérov s vysokoškolským vzdelaním.
Najočakávanejšie prezidentské voľby na svete si nenechali ujsť ani diváci na Slovensku. Televízia TA3 prinášala aktuálne informácie nepretržite počas celej noci z utorka na stredu. Ako jediná slovenská televízia priniesla brífing novozvoleného amerického prezidenta D. Trumpa v priamom prenose. Okrem neho popoludní odvysielala naživo aj brífingy neúspešnej kandidátky Hillary Clintonovej ako aj dosluhujúceho prezidenta USA Baracka Obamu.
Brífing D. Trumpa ráno o 8:50 dosiahol reach 130 tisíc divákov. S podielom takmer 15 % bola TA3 trojkou na trhu. V dôležitej cieľovej skupine top manažérov s VŠ vzdelaním bol podiel TA3 počas brífingu až 29,4 %, čím sa spravodajská televízia stala jednotkou na trhu.
Vysoký podiel a prvenstvo na trhu v tejto cieľovej skupine si TA3 udržala počas celého predpoludnia, v čase 8:50 až 12:00 to bolo viac ako 31 %.
Za celý deň dosiahlo vysielanie TA3 reach viac ako 1 milión 100 tisíc divákov. Celodenný share 12+(+hostia) bol 4 %, čo je dvojnásobok priemerného shareu TA3.
Skvelé výsledky dosiahol aj web TA3.com. Počet zobrazení 160 tisíc znamená siedmy najlepší výsledok v tomto roku a mimo slovenských parlamentných volieb ide vôbec o najlepší tohtoročný výsledok.

Pozn.: Zdroj sledovanosti PMT/TNS. Meraná aktivita LIVE+VOSDAL, reach s minútovou podmienkou. Zdroj návštevnosti webu AIM monitor.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Nerovnosť v odmeňovaní mužov a žien je na Slovensku problém, ktorý nesmieme zamiesť pod koberec Televízne spravodajstvo RTVS označili diváci opäť za najobjektívnejšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.