Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20180315 ab8 kanceli schumann brahms a4 kopia.jpg
Slovenská filharmónia
8. marca 2018 PR správyKultúraHudba od PRservis.skSITA Diskusia()

Symfonické koncerty v Redute

BRATISLAVA 8. marca 2018 – Slovenská filharmónia sa na marcovej dvojici koncertov, vo štvrtok a piatok 15. a 16. marca, predstaví pod taktovkou ruského dirigenta Piotra Gribanova,  ktorý prichádza hosťovať do Bratislavy  opäť po piatich rokoch. Sólistom večerov bude nemecký klavirista Hinrich Alpers,  víťaz  3.  medzinárodnej klavírnej súťaže International Telekom Beethoven Competition 2009,  v západonemeckom Bonne, v  ktorého interpretácii zaznejú diela Roberta Schumanna pre klavír a orchester.

Piotr Gribanov je nositeľom Grand Prix na dirigentskej súťaži All Russia Conductor’s Contest. Dirigoval množstvo ruských orchestrov, s ktorými realizoval popri domácich aj koncerty v zahraničí. Od roku 2006 zastáva post šéfdirigenta Symfonického orchestra v Karagande a je dirigentom Ruskej letnej baletnej sezóny v Alexandrinskom divadle v Petrohrade. Je činný aj pedagogicky. Vyučuje na petrohradskom Štátnom konzervatóriu. Program marcovej dvojice koncertov je zostavený z diel troch skladateľov. Na úvod zaznie dielo súčasného gruzínskeho autora Giju Kančeliho, ktorý navštívil Bratislavu v roku 2007 , kedy bol hosťom Medzinárodného festivalu súčasnej hudby Melos-Étos. Tentokrát Slovenská filharmónia zahrá jeho kompozíciu pre komorný orchester Sio z roku 1998. Nasledovať budú dve kratšie skladby Roberta Schumanna pre klavír a symfonický orchester – Introdukcia a Allegro appassionato pre klavír a orchester G dur, op. 92 a D dur op. 134 posledné dielo skladateľa pre klavír a orchester.  Program uzavrie Symfónia č. 3 F dur , op. 90 velikána nemeckého romantizmu Johannesa Brahmsa. Koncerty sa začnú o 19-tej.

K téme

Vychutnajte si Folklór vo fraku. Unikátny koncert pre všetkých Hudba Fatsa Wallera na Bratislavskoam organovom festivale

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hudba

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.