Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Svadbu medzi citrónmi podporil AVON

BRATISLAVA 13. novembra – Chladný november rozžiari v kinách mimoriadna romantická komédia „Svadba medzi citrónmi“ oscarovej režisérky Susanne Bier. V hlavných úlohách filmu, odohrávajúceho sa v slnečnom Taliansku, sa predstaví Pierce Brosnan a Trine Dyrholm.

Táto romantická komédia spĺňa všetky predpoklady tohto žánru, napriek tomu sa nebojí ani vážnych tém – hlavná hrdinka prechádza liečbou rakoviny prsníka a čelí nevere svojho manžela. I tieto témy však režisérka zobrazila s optimizmom a ostrejším humorom.

O projekte Avon proti rakovine prsníka
Partnerom tohto filmu sa stal projekt Avon proti rakovine prsníka, ktorý na Slovensku aktívne bojuje proti tomuto ochoreniu už od roku 1998. Stal sa prvou spoločnosťou, ktorá sa na Slovensku začala venovať tejto problematike. Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1 100 000 EUR. Vyzbierané peniaze poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, zakúpenie diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti.

Každoročne v júni Avon organizuje „AVON pochod proti rakovine prsníka“. Bratislava sa tak pridala k viac ako 50 krajinám sveta, kde ľudia pochodujú, alebo bežia, aby vyjadrili podporu nemocným ženám, ich rodinám a blízkym.

Veď rakovina prsníka sa môže dotknúť kohokoľvek!

Viac informácií o projekte nájdete na www.zdraveprsia.sk.

Oscarová Susanne Bier
Dánska režisérka Susanne Bier má na svojom konte cez desať celovečerných filmov a tiež množstvo ocenení. Film „Po svadbe“ (2006) jej priniesol nomináciu na Oscara, ktorého si nakoniec odniesla až za snímok „Lepší svet“ (2010), za ktorý získala taktiež Zlatý glóbus. Ceny si odniesla aj z filmových festivalov v Sundance, v Toronte či v Montrealy.

O filme
Dve veľmi odlišné rodiny sa stretávajú v nádhernej, starej talianskej vile uprostred citrónového sadu na pobreží mora. Dôvodom stretnutia je svadba krátko zamilovanej dvojice. Stretnutie rodinných príslušníkov, starých lások a kamarátov vynesie na povrch veľké množstvo vášne. Susanne Bier vo svojom novom filme „Svadba medzi citrónmi“ spojila s citom a istotou tému lásky, absurditu, humor, pikantné dialógy, jemne vykreslené charaktery a zdanlivo jednoduché životné pravdy. Všetko, čo je potrebné k šťastnému životu, je láska. A keď si myslíme, že je po všetkom, možno všetko iba začína.

Slovenská premiéra
Do slovenských kín prináša film, „Svadba medzi citrónmi, distribučná spoločnosť Continental film a premiéra je stanovená na 22. november 2012.

Svadba medzi citrónmi (Love Is All You Need)
Dánsko / Švédsko / Taliansko / Francúzsko, 2012
Réžia: Susanne Bier
Scénar: Anders Thomas Jensen
Hrajú: Trine Dyrholm, Pierce Brosnan, Paprika Steen, Line Kruse, Kim Bodnia, Sebastian Jessen

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Svadobné inšpirácie a tipy online módnej platformy GLAMI Nedokážem ti vyliečiť zlomené srdce…vezmi si preto moje!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.