Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Svadba medzi citrónmi (Love is all you need)

BRATISLAVA 13. novembra – Filmová distribučná spoločnosť Continental film prichystala pre svojich divákov na jeseň film „SVADBA MEDZI CITRÓNMI“.

Snímka je novinkou oscarovej režisérky Susanne Bier, ktorú máme spojenú skôr s dramatickým žánrom. Tento krát sa pustila do romantickej komédie a do hlavnej úlohy neváhala obsadiť jedného z predstaviteľov agenta Jamesa Bonda, Pierce Brosnana. V hlavnej ženskej úlohe mu skvelo sekunduje Trine Dyrholm.

Love Is All You Need na medzinárodných festivaloch
Film, odohrávajúci sa v slnečnom Taliansku, mal svetovú premiéru na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach v nesúťažnej sekcii. Po svojom uvedení sa ihneď stal nielen diváckym hitom, ale zaznamenal veľmi pozitívne prijatie i zo strany filmových kritikov.
Následná projekcia na MFF v Toronte (Zvláštne uvedenie) tieto kladné ohlasy len potvrdila.

Ohlasy v médiách
Známy kritik Dan Fainaru, z prestížneho filmového magazínu „Screen“, film označuje ako „prirodzeného víťaza“ a „film, ktorý sa zaručene stane jedným z hitov sezóny“. Podľa neho splňuje všetky charakteristiky žánru v tom najlepšom slova zmysle.

Kritička Wendy Mitchel k téme romantickej komédie pre „Screen“ dodáva: „Dúfam, že tento film Susanne Bier bude ďalšou pripomienkou dobrým režisérom, že nie je potrebné sa tomuto žánru vyhýbať.“

V britskom denníku „The Times“ si film od kritičky Wendy Ide vyslúžil prívlastok „nesmierne sympatický“.

Dánska premiéra
Film má za sebou taktiež dánsku distribučnú premiéru a prvé víkendové výsledky potvrdzujú, že ide o zatiaľ najúspešnejší film tejto režisérky. Výsledky návštevnosti za prvý víkend prekonali jej predchádzajúce snímky „Lepší svet“ (ocenený Oscarom) viac ako dvojnásobne!

O filme
Film rozpráva osviežujúci a vtipný príbeh o tom, že keď si myslíme, že je koniec, možno práve vtedy všetko iba začína. Susanne Bier namiešala s citom a istotou kokteil lásky, absurdity, humoru, neslušných dialógov a jemne vykreslených charakterov, ktoré nenechajú jediné srdce chladné. Dve veľmi odlišné rodiny sa stretávajú v nádhernej, starej talianskej vile uprostred citrónového sadu. Dôvodom stretnutia je romantická svadba, ktorá je dokonale naplánovaná do posledného detailu. Samozrejme sa spustí séria komplikácií, ale i tu platí „koniec dobrý, všetko dobré“.

Susanne Bier
Dánska režisérka Susanne Bier má na svojom konte cez desať celovečerných filmov a tiež množstvo ocenení. Film „Po svadbe“ (2006) jej priniesol nomináciu na Oscara, ktorého si nakoniec odniesla až za snímok „Lepší svet“ (2010), za ktorý získala taktiež Zlatý glóbus. Ceny si odniesla aj z filmových festivalov v Sundance, v Toronte či v Montrealy.

Režisérka po uvedení svojho filmu „Love Is All You Need“ na MFF v Benátkach povedala:
„Krása romantickej komédie spočíva v tom, že všetci vieme, ako to skončí. Dôležité je, ako veľmi si tu cestu ku koncu, užijeme.“

Slovenská premiéra
Slovenská premiéra si počká na chladnejšiu a zamračenú jeseň, keď divákom slnečné Taliansko a hrejivý príbeh na plátne pripomenie horúce leto.

Premiéra je stanovená na 22. november 2012.

Svadba medzi citrónmi (Love Is All You Need)
Dánsko / Švédsko / Taliansko / Francúzsko, 2012
Réžia: Susanne Bier
Scénar: Anders Thomas Jensen
Hrajú: Trine Dyrholm, Pierce Brosnan, Paprika Steen, Line Kruse, Kim Bodnia, Sebastian Jessen

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Intrigy, dobrodružstvo a láska. Historický príbeh Mesto sĺz Road trip s ex…nový level trápnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.