Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. marca 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Superpočítač Watson mieri do mobilov

BRATISLAVA 14. marca – Vývojári mobilných aplikácií dostali od spoločnosti IBM (NYSE: IBM) možnosť vytvárať inovatívne mobilné aplikácie s využitím obrovského potenciálu superpočítača Watson. IBM vyzvala developerov mobilných aplikácií na tvorbu nových inovatívnych aplikácií v mobiloch, s využitím schopností a vedomostí superpočítača Watson.

Projekt riadený novovytvorenou IBM Watson Group, má podporiť mobilných developerov pri tvorbe kognitívnych aplikácií. Jeho cieľom je, aby vývojári stavali nové aplikácie práve na superpočítači Watson, a umožnili široké uplatnenie jeho schopností medzi užívateľmi.

Pre ľudí je dnes už úplne prirodzené kliknúť na obrazovku svojho mobilného telefónu pre prihlásenie sa k svojmu bankovému účtu, alebo s cieľom nakupovať cez internet. IBM Watson Mobile Developer Challenge podporuje vývojárov po celom svete pri tvorbe sofistikovaných mobilných aplikácií, ktoré môžu zmeniť doterajší spôsob komunikácie medzi spotrebiteľmi a firmami prostredníctvom mobilných telefónov.

IBM prostredníctvom iniciatívy IBM Watson Mobile Developer Challenge vyzvala tvorcov mobilných aplikácií a firmy, aby zdieľali svoje nápady v oblasti tvorby inovatívnych mobilných aplikácií. Traja víťazi, ktorí prídu s nápadmi na mobilné aplikácie postavené na superpočítači Watson, sa budú môcť zapojiť do ekosystému superpočítača a budú spolupracovať so špičkovými odborníkmi z IBM Watson Group na vývoji komerčných aplikácií.

Do konca februára kontaktovalo IBM so svojimi nápadmi v oblasti kognitívnych aplikácií viac ako 1500 developerov a firiem. IBM Watson Mobile Developer Challenge je súčasťou stratégie IBM Mobile First, ktorá má pomôcť podnikom všetkých veľkostí, s využitím mobilných technológií, pri rozvíjaní svojho

IBM zmenila superpočítač Watson z víťaza súťaže Jeopardy! a stále viac ho zapája do riešenia problémov v komerčnej sfére. Superpočítač Watson je takmer tri roky po svojom triumfe v televíznej relácii Jeopardy! viac tvorcom inovácií, ako vášnivým hráčom. Softvéroví vývojári po celom svete môžu dnes superpočítač Watson využívať pri tvorbe aplikácií na báze cloudu. Watson je 24 krát rýchlejší, je oveľa „múdrejší“, jeho výkon sa zlepšil o 2400 percent a je o 90 percent menší.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/43309.wss

Infografiku k tlačovej správe nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/photo/43291.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Finweek Bratislava 2022: Slovensko ako možný ťahúň fintech regiónu krajín V4 Atos predstavil hybridný superpočítač novej generácie s najlepším výpočtovým výkonom na m2 na trhu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.