Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

SÚDY: Prípad exsudcu Igora Š. sa vracia na začiatok

BRATISLAVA 5. novembra (SITA) – Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici už vytýčil termín pojednávania s exsudcom Igorom Š., ktorý bol v roku 2013 právoplatne uznaný vinným z podplácania. Prípadom sa bude súd opäť zaoberať 30. novembra. V auguste päťčlenný senát Najvyššieho súdu SR vedený Štefanom Harabinom vyhovel dovolaniu exsudcu. Zrušil rozsudky voči nemu, ktorými bol právoplatne uznaný vinným z podplácania, a prikázal Špecializovanému trestnému súdu, aby vec v potrebnom rozsahu znovu prerokoval a rozhodol. NS SR odôvodnil svoje rozhodnutie tým, že v tomto prípade bol porušený zákon v ustanoveniach Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd v neprospech obvineného Igora Š.
Igor Š. bol ako prvý slovenský sudca obvinený z trestného činu brania úplatku. V auguste 2002 požadoval podľa obžaloby 100-tisíc korún (3 319 eur), neskôr sa uspokojil so 70 000 korunami (viac ako 2 320 eur) od vysokoškolského učiteľa za zmiernenie trestu pre jeho syna, ktorého súdil za lúpež. V novembri 2013 bol právoplatne odsúdený. Súd mu vymeral dva roky s podmienečným odkladom na 30 mesiacov, ďalej mu udelili peňažný trest 3 319 eur a tiež päťročný zákaz vykonávať rozhodovaciu činnosť vo verejných funkciách a zamestnaniach. Podľa pôvodného rozsudku súdiť už nemal do konca života.

mt;sy

K téme

Kúpili ste biele, bude z toho červené Budeme hrať reprezentačné zápasy v Győri alebo vo Viedni?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.