Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Štúdio RTVS Košice bodovalo na festivale Prix Bohemia Radio 2012

BRATISLAVA 5. októbra – Na medzinárodnom festivale rozhlasovej tvorby Prix Bohemia Radio 2012, ktorý sa uskutočnil od 2. do 4. októbra 2012 v Poděbradoch, získala v kategórii Rozhlasová hra v konkurencii 39 prihlásených diel 3. miesto hra pre mládež Mňa kedys´.
Rozhlasová hra Mňa kedys´ vznikla v Štúdiu RTVS Košice. Reaguje na problémy dnešných mladých ľudí, je zaujímavá v troch líniách – témou, zvukovou realizáciou a generačnou výpoveďou. V samotnom príbehu sa obyčajní mladí ľudia vyrovnávajú s nástrahami dospelosti, zažívajú prvé lásky, odmietnutia, konfrontujú sa so svojimi vzťahmi k rodičom. Pri realizácii neboli okrem ľudského hlasu použité žiadne iné zvukové prostriedky. Premiéru mala v marci 2011 na Rádiu Devín, dramaturgicky ju pripravila Hana Rodová, na zvukovej realizácii spolupracoval Peter Krajčovič. Autorka Michaela Zakuťanská, režisérka Júlia Rázusová, ako aj všetci interpreti boli v čase realizácie nahrávky študentmi VŠMU v Bratislave a košického konzervatória.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;bl

K téme

Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu Reťazec prenikol do virtuálneho sveta, v počítačovej hre Kaufland World prináša zábavu aj návod na zdravý jedálniček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.