Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90613_gettyimages 1063610500 676x451.jpg
29. decembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Študentské preukazy poskytujú zľavu už aj na ekologickú formu dopravy – bikesharing

BRATISLAVA 24. apríla – Držitelia študentských a učiteľských preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 môžu využívať zľavu už aj na ekologickú formu cestovania a to formou zdieľania bicyklov v Bratislave.

Informoval o tom obchodný riaditeľ združenia CKM SYTS Vladimír Jedlička, ktoré na Slovensku vydáva preukazy ISIC (International Student Identity Card), ITIC (International Teacher Identity Card) a EURO<26.

„Zaujala nás myšlienka zdieľaných bicyklov, ktorá je v niektorých Európskych mestách už bežná. Považujeme ju za aktívny prístup k zlepšeniu životného prostredia a za aktívny (azda aj nevyhnutný) prístup k riešeniu dopravnej situácie v slovenských mestách. Aj touto formou chce CKM SYTS podporovať ekologickejšie formy cestovania,“priblížil Jedlička.

Podmienkou využitia zľavy na „bikesharing“ je mať platný preukaz ISIC, ITIC, EURO<26, ich platnosť sa overuje v databáze CKM SYTS online.

„Podľa nás je to unikátne spojenie viacerých vecí: vyriešenie potreby cestovania v mestách, zároveň je to vhodná fyzická aktivita, ktorá môže pomôcť k udržaniu si dobrej telesnej kondície a línie a je poskytovaná moderným spôsobom cez aplikáciu. Na spustenie aplikácie sme sa  pripravili, keďže máme pre poskytovateľov zliav pripravené webservis služby, ktoré overujú platnosť preukazov online. Následne sme dohodli spoluprácu s bikesharingom v Bratislave, keďže mali za sebou úspešnú pilotnú prevádzku,” dodal na záver Jedlička.

Združenie CKM SYTS, je členom celosvetovej organizácie ISIC Association. ISIC je jediný celosvetovo uznávaný doklad študenta denného štúdia a ITIC doklad potvrdzujúci štatút pedagogického zamestnanca. Všetky typy dokladov sú podporované aj organizáciou UNESCO. Na Slovensku je možné mať preukaz ISIC a ITIC ako plastovú kartu a  tiež ako virtuálnu formu, ktorá sa dá bezplatne stiahnuť do mobilu alebo tabletu. V súčasnosti na Slovensku má stiahnutú mobilnú aplikáciu s  virtuálnym preukazom takmer 22.500 držiteľov platných preukazov ISIC.

Držitelia platných preukazov ISIC a ITIC majú nárok na zľavy a benefity na viac ako 1300 miestach na Slovensku a viac ako 150.000 miestach vo svete.

Inzercia

K téme

Anna a francúzsky bozk. Romanca, ktorá vás dostane Prihlasovanie filmov do súťažných sekcií Art Film Festu je spustené!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.