Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99122_image0 676x507.jpeg
16. júna 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Strojnícka fakulta Technickej univerzity Košice oslavuje 70 rokov

16.6.2022 – 15.  júna 2022 preto v Aule Maxima zasadla slávnostná Vedecká rada. Pri tejto príležitosti si prevzali ocenenia úspešní absolventi a spolupracovníci fakulty zo súkromného sektora.

Čestnú medailu si prevzal aj absolvent fakulty, priemyselník a filantrop Milan Fiľo. Počas svojich študentských čias sa venoval aj robotike: „Strojnícka fakulta mi dala do profesionálneho života veľmi veľa. Vďaka štúdiu som porozumel strojníctvu, hutníctvu aj ekonomike. S fakultou aj dnes spolupracujeme na projektoch v rámci jednotlivých závodov v rámci nášho holdingu či už v závode MONDI – SCP alebo TAURIS a.s.“ uviedol.

Ocenenie prevzal aj emeritný prezident SR Rudolf Schuster a titul Doctor honoris causa udelili profesorovi Andrzejovi Sewerynovi, dekanovi Fakulty strojného inžinierstva a stavby lodí Gdanskej technickej univerzity.

Strojnícka fakulta sa v súčasnosti teší veľkému záujmu študentov, keďže absolventi nachádzajú uplatnenie v mnohých priemyselných odvetviach. Fakulta je kolískou výskumu vodíkových technológií na Slovensku. Ocenením práce bol aj úspech na EXPO 2022 v Dubaji, kde predstavili vodíkové auto.

„Je potrebné úprimne poďakovať zakladateľom fakulty, jej pokračovateľom, ako aj súčasníkom, ktorí s hrdosťou napĺňajú úlohy edukačného, vedecko výskumného a implementačného bohatstva do praxe v podobe kvalitných absolventov, a tiež hmotný výskumu, ktorý je realizovaný v priemyselnom hospodárstve na úrovni najvyšších požiadaviek v konkurenčnom postavení, tak medzi univerzitným sektorom ako aj podnikateľskou sférou,“ uviedol vo svojom príhovore Jozef Živčák, dekan Strojníckej fakulty.

ECO – INVESTMENT a.s.

ECO-INVESTMENT, a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, potravinárstvo a reality. Od jeho založenia je holding prítomný vo viacerých charitatívnych projektoch v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.

Informačný servis

K téme

Medzinárodný strojársky veľtrh Nitra 2023 Projekt Greenpower potvrdil svoj zámer a spoznal slovenských víťazov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.