Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89014_44151684_325424231592459_3228116081306501120_n 676x507.jpg
18. októbra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Stredná škola v Rači organizovala 14. ročník medzinárodnej gastronomickej súťaže

BRATISLAVA 18. októbra 2018 – V rámci hoteliérstva a gastronómie bol na Strednej odbornej škole hotelových služieb a obchodu, Na pántoch 9 v bratislavskej mestskej časti Rača zorganizovaný už 14. ročník medzinárodnej súťaže.

Okrem populárnych súťažných odborov, totožných s inými odbormi konkurenčných škôl, akými sú najmä kuchár, cukrár, čašník a pracovník marketingu a cestovného ruchu škola ponúkla vynikajúce materiálno-technologické zabezpečenie. To tvorí hlavne kvalitne zariadená školská kuchyňa a rozsiahla jedáleň. Súťažiaci mali navyše k dispozícii ďalšie moderné praktické miestnosti ako kuchynskú technologickú učebňu, cukrárenskú učebňu ako i dva elegantné salóniky (stolovne). V konferenčnej miestnosti svoje zručnosti preukázali budúci nádejní vrcholoví barmani.

Nutné je spomenúť, že tejto tradičnej súťaže, podporovanej taktiež zriaďovateľom Bratislavským samosprávnym krajom, sa zúčastnili školy zo Slovenska a to okrem hostiteľskej školy, odborné školy zo Zlatých Moraviec, Galanty a Prešova. Kolorit prestíže udávali partnerské a priateľské odborné školy z cudziny. Českú republiky zastupovali školy z Prahy – Čakovíc a Znojma. Poľsko reprezentovala prestížna Krakovská akadémia. Chorvátsku gastronómiu a hotelierstvo zastupovala ambiciózna škola z mesta Zabok a tón kaukazskej kuchyne diktovala renomovaná škola z gruzínskeho hlavného mesta Tbilisi.

Minuloročná kandidátka v súťaži Slovenska roka v kategórii vzdelanie a podpora mladých talentov riaditeľka Ing. Mária Katreniaková dodáva: „Naša škola je v širokom okolí výnimočná jednak materiálnymi a prosociálnymi podmienkami pre štúdium. Mnoho rokov v rámci svojich možností organizujeme úspešnú medzinárodnú súťaž, na ktorej sa zúčastňujú okrem pozvaných slovenských škôl aj odborné školy z Čiech, Moravy, Poľska, Chorvátska a Gruzínska. Žiaci počas súťaže elegantne zúročujú skúsenosti a zručnosti z praktického vyučovania. Výsledky a atmosféra podujatia sú neodmysliteľné a sme radi, že pozvánky na toto podujatie partnerské školy s radosťou akceptujú. Veď ako hovorí jedno perzské príslovie „Keď sa stretnú dvaja ľudia, ktorých spája niečo spoločné vzniká priateľstvo“. My sme hrdí, že tieto priateľské vzťahy utužujeme. Tohtoročný už 14. ročník medzinárodnej súťaže, pod názvom Európa – návrat k tradíciám, je toho dôkazom.“

K téme

Grantový program dm Školy na zelenú opäť poskytne školám financie na inštaláciu fotovoltických panelov Stredná odborná škola potravinárska v Nitre: Tradičný recept na moderné vzdelávanie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.