Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. septembra 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Stravovať sa zdravo, cieľ uvedomelých ľudí!

BRATISLAVA 30. septembra – Na začiatku roka zaznamenávame nárast obratov v predajniach Norbi Update. Ľudia sa asi zľaknú ručičky na váhe, alebo sami seba… no nie vždy dostatočne.

Mnohí ľudia sú presvedčení, že pre seba a svoje zdravie spravia všetko, a napriek tomu nie všetci poznajú tú správnu cestu. Čítajú údaje na zadnej strane obalu, no nevedia, čo je pre nich dôležité. Mnohí sledujú napr. kalórie, ktoré môžu zavádzať do omylu.

Nie je dôležité koľko!? Dôležité je, z čoho pozostávajú tieto kalórie!

Existujú také jedlá, ktoré majú rovnakú kalorickú hodnotu, jedno vás nasýti a od druhého priberiete, a dokonca budete hladní! Napr. 1g bielkoviny =4,2kcal a aj 1g cukru = 4,2 kcal, a predsa to nie je to isté, aspoň nie z hľadiska, ako sa daná energia uloží, či zhodnotí v našom organizme. Od bielkoviny sa nedá pribrať, maximálne tak svalová hmota, s tou však nikto nemá problém. Väčšina ľudí má však problém s nadváhou a tú tvorí telesný tuk, ktorý je výlučne výsledkom pôsobenia rýchlovstrebateľných sacharidov – cukrov! Ak chcete čítať zloženie, hľadajte v prvom rade také výrobky, v ktorých nie sú spomínané sacharidy: pridaný cukor (v každej forme), múka či škrob. Po konzumácii takýchto výrobkov budete cítiť, že ste sa dostali bližšie k zdravej strave.

Podľa prieskumu ľudia najviac kupujú prípravky na odbúravanie a rýchlejšie spaľovanie tukov, prípravky na očistenie organizmu (očistné kúry) a lieky na znižovanie chuti do jedla. Prečo uprednostňujú spotrebitelia rýchle riešenia namiesto dlhodobého zdravého stravovania a pravidelného pohybu?!

Tak toto v prvom rade spôsobuje zavádzajúci marketing určitých skupín a v druhom rade neinformovanosť národa, ktorá je tiež pravdepodobne zámerná. Je tu aj lenivosť, ktorá je výsledkom hlavne nadmernej konzumácie sacharidov. Len si premietnite, ako to funguje, čím väčšia nadváha, tým „presvedčivejší“ argument a výhovorka, prečo sa to nedá zhodiť a prečo nie je čas na pohyb?

Pokračovanie TU – http://www.update.sk/imageuploads/12/zdravo-sa-stravovat-ciel-uvedomelych-ludi197x285-mm.pdf

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Liečba vysokého LDL cholesterolu je vo väčšine prípadov doživotná Prihláste aj vašu školu do súťaže o Kaufland Krúžky varenia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.