Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko PAS k programovému vyhláseniu vlády 2016-20

BRATISLAVA 19. apríla – Podnikateľská aliancia Slovenska považuje programové vyhlásenie vlády Roberta Fica za málo ústretové voči požiadavkám podnikateľov. Napriek veľkému rozsahu hodnotí tento dokument ako všeobecný, prevažne nekonkrétny, s absenciou merateľných ukazovateľov. Prístup k podpore podnikateľského prostredia preto bude možné vyhodnotiť až na základe konkrétnych krokov novej vlády.
PAS pri predložení programových priorít v marci konštatovala, že v siedmich z desiatich bodov sa tento dokument čiastočne prekrýva s Desatorom požiadaviek podnikateľov, ktoré zverejnila pred voľbami. Preto PAS očakávala, že sa tento prienik prejaví v konkrétnych návrhoch. Po predložení programového vyhlásenia však PAS dospela k záveru, že prienik nastal iba zhruba v štvrtine požiadaviek podnikateľov.
PAS oceňuje hlavne úmysly vlády prispieť k sledovaniu efektívnosti verejného sektora, očisťovaniu verejného života, znižovaniu daňového zaťaženia, zvyšovaniu transparentnosti a odbúravaniu byrokracie v podnikaní. Na druhej strane hodnotí ako veľmi slabé zámery vlády v podpore hospodárskej súťaže, ozdravovaní verejných financií, zlepšovaní vzdelávania, otvárania spoločného trhu v Európskej únii a v celkovom uľahčení podnikania na Slovensku.

Prečítajte si aj:

Podnikatelia zverejnili svojich Desatoro požiadaviek pre politikov

Dôležité je, aby sa proti korupcii a klientelizmu nebojovalo iba naoko, ale aby sa reálne očistil verejný život, po čom občania volajú

Podnikateľské prostredie sa na Slovensku desať rokov zhoršuje, nová vláda sa musí pustiť do reforiem

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.