Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. februára 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko k reportáži TV Markíza „Podozrivý biznis“ zo dňa 14.2.2016

BRATISLAVA 16. februára –

Poliklinika Terasa s.r.o.
Toryská 1
040 11 Košice
Slovenská republika

Tlačové stanovisko
Košice, 16.2.2016

Stanovisko k reportáži TV Markíza „Podozrivý biznis“ zo dňa 14.2.2016.

Dňa 14.2.2016 bola na TV Markíza v relácii Televízne noviny odvysielaná reportáž s názvom „Podozrivý biznis“, týkajúca sa domnelého predraženia pri preplácaní zákroku na liečbu bolestí chrbtice štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou v prospech Poliklinika Terasa s.r.o..

K informáciám zverejneným zo strany TV Markíza, následne šíreným aj cez ďalšie médiá, zaujíma Poliklinika Terasa s.r.o. (ďalej len ako „Poliklinika Terasa“) nasledovné stanovisko:

1) Poliklinika Terasa je jediným zdravotníckym zariadením v Slovenskej republike, ktoré vykonáva predmetný zákrok s odborným názvom Intradiskálna rádiofrekvenčná denervácia medzistavcovej platničky so systémom na diskektomické procedúry Disc FX (ďalej aj ako „zákrok“).

2) Ide o novú unikátnu metódu na liečbu bolestí chrbtice, ktorá sa doposiaľ využívala len v medicínsky vyspelých krajinách západnej Európy, kde bolo touto metódou ošetrených viac ako 200 000 pacientov.

3) Poliklinika Terasa sa stala poskytovateľom tejto služby, keďže zatiaľ ako jediná na Slovensku získala potrebné zahraničné certifikácie a  zároveň splnila materiálno-technické, priestorové a personálne požiadavky na výkon zákroku na špecializovanom pracovisku jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Vďaka aktivite tímu Polikliniky Terasa tak klienti nie len zo Slovenska, ale aj zahraničia majú možnosť odstrániť svoj zdravotný problém tou istou metódou a na tej istej úrovni ako klienti, ktorí sa rozhodnú zákrok podstúpiť v Nemecku, Švédsku alebo Veľkej Británii.

4) Poliklinika Terasa má na uvedený zákrok uzavretú zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami. Tie uhrádzajú oprávnenému zdravotníckemu zariadeniu uvedený zákrok v porovnateľnej cene.
Cena zákroku, ktorý sa vykonáva pod trvalou kontrolou RTG C ramena pozostáva z dvoch zložiek:
A) lekársky výkon s názvom „Intradiskálna rádiofrekvenčná denervácia medzistavcovej platničky“ a 
B) súvisiaci Špeciálny zdravotnícky materiál (ŠZM) s názvom „Systém na diskektomické procedúry Disc FX“, ktorý sa pri výkone používa.
Cena zákroku bola Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky a zdravotnými poisťovňami pre všetky zdravotnícke zariadenia schválená takto:
A) lekársky výkon (cenu schvaľujú zdravotné poisťovne):
Intradiskálna rádiofrekvenčná denervácia medzistavcovej platničky v cene 565 ,
B) špeciálny zdravotnícky materiál (cenu schvaľujú MZ SR a zdravotné poisťovne):
Systém na diskektomické procedúry Disc FX) v cene 5.686 ;
= cena zákroku pozostávajúceho z A) a B) sa rovná spolu: 6.251 .

5) Na TV Markíza komunikovaná cena zákroku 1500  je cenou len za lekársky výkon (dnes v SR stanovená na 565  podľa bodu 2A tohto stanoviska), ktorý sa robil v Českej republike ako predvádzací výkon pre intervenčných algeziológov z ČR, SR a EÚ, pričom systém na diskektomické procedúry Disc FX v daných prípadoch dodal výrobca/dodávateľ bezplatne.

6) Aktuálna cena zákroku v Slovenskej republike nie je neprimeranou cenou. Celková cena zákroku (lekársky výkon a systém na diskektomické procedúry Disc FX) v jednotlivých krajinách Európskej únie sa pohybuje od 6.251  v Slovenskej republike až do cca 12.000,- v Nemecku, Švédsku alebo vo Veľkej Británii.

O Poliklinike Terasa:

Poliklinika Terasa je moderné poliklinické zdravotnícke zariadenie so sídlom v Košiciach, ktoré ponúka okrem komplexnej všeobecnej a špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti, vrátane pohotovostných služieb lekárskej služby prvej pomoci pre deti, dorast, dospelých a stomatológiu, aj dve samostatné špecializované pracoviská jednodňovej chirurgie so zameraním na mikrochirurgiu oka, na miniinvazívne chirurgické zákroky na medzistavcových platničkách a na ďalšie jednodňové výkony cievnej chirurgie, chirurgie ruky a gynekologické, resp. urogynekologické zákroky. Všetky ambulancie a pracoviská Polikliniky Terasa disponujú klimatizovanými priestormi a zázemím plnoautomatického laboratória, zariadením pracoviska RTG a denzitometrie a modernou prevádzkou Optiky. Doplnkovou službou Polikliniky Terasa je jediná košická pohotovostná lekáreň s nepretržitou „nonstop“ prevádzkou. Viac informácií je vám k dispozícii na stránke www.poliklinikaterasa.sk .

Kontakt pre médiá:
media@poliklinikaterasa.sk

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.