Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. januára 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko DPB, a. s. k verejným obstarávaniam

BRATISLAVA 10. januára – V súvislosti s pretrvávajúcim záujmom médií o verejné obstarávania na nákup električiek a trolejbusov Dopravný podnik Bratislava, akciová spoločnosť vydáva nasledujúce stanovisko:
Vo verejných obstarávaniach na električky a trolejbusy DPB, a.s. používa elektronickú aukciu. Podľa § 43 ods. 3 Zákona č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní „Pri použití elektronickej aukcie sa § 41 [otváranie ponúk] nepoužije.“ Z tohto dôvodu komisia nezverejňuje údaje uvedené v ustanovení § 41 ZoVO ako sú obchodné mená, sídla alebo miesta podnikania všetkých uchádzačov a ich návrhy na plnenie kritérií. Komisia uvedené informácie zverejňuje uchádzačom len v prípadoch, keď sa elektronická aukcia nepoužije.
Vzhľadom na to, že verejné obstarávanie stále prebieha, komisia nemôže poskytovať žiadne informácie počas vyhodnocovania ponúk. Uvedená skutočnosť vyplýva z ustanovenia § 42 ods. 10 ZoVO „Členovia komisie nesmú poskytovať informácie o obsahu ponúk počas vyhodnocovania ponúk.“ Informácie, ktoré médiá požadujú zverejniť, majú len členovia komisie, pričom ich zverejnením by bol porušený ZoVO a ohrozila by sa elektronická aukcia. Uchádzači by sa tak mohli dozvedieť informácie o svojich konkurentoch pred jej ukončením.
DPB, a.s. v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania uviedol: „Neobmedzený a priamy prístup elektronickými prostriedkami k súťažným podkladom a ku všetkým doplňujúcim podkladom: http://www.dpb.sk.“ Súťažné podklady a doplňujúce dokumenty tak boli dostupné bezplatne komukoľvek od 9.11.2012 do lehoty na predkladanie ponúk. DPB, a.s. sprístupnil verejnosti všetky informácie v rovnakom rozsahu, ako boli poskytované záujemcom o verejné obstarávanie.
O transparentnosti celého procesu svedčí aj skutočnosť, že žiadny relevantný výrobca trolejbusov alebo električiek doposiaľ nedoručil DPB, a. s. nijakú námietku.
V kontexte uvedených informácií DPB, a. s. žiada médiá o korektnosť a trpezlivosť. Počas prebiehajúceho verejného obstarávania nemôžeme poskytnúť žiadne ďalšie informácie, nakoľko nimi disponujú len členovia komisie. DPB, a. s. apeluje na médiá, aby sa vyhli špekulatívnym tvrdeniam, ktoré by mohli viesť k neobjektívnym záverom a narušiť celý proces. Ubezpečujeme zástupcov médií, že po ukončení verejného obstarávania poskytneme všetky relevantné informácie.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.