Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
101070_novy projekt 1 3.jpg
24. februára 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoznajte ohrozené druhy zvierat v Avione

24.2.2023 – Vedeli ste, že v priebehu uplynulých 100 rokov prispeli ľudia k úhynu 83 % všetkých cicavcov, ktoré žijú v divočine, a polovice druhov rastlín? Pomocnú ruku pri vzdelávaní o ohrozených druhoch zvierat podáva aj nákupné centrum Avion v Bratislave. Hravá zberateľská kampaň Zvieratká Gumíci učí deti aj dospelých spoznávať 10 ohrozených druhov zvierat. Unikátna akcia trvá v Avione až do 26. marca 2023.

Zvieratká Gumíci predstavujú 10 ohrozených druhov zvierat z celého sveta, ktoré môžu deti spolu s rodičmi v Avione postupne zbierať ako kolekciu. Od exotických žiráf a nosorožcov až po sovičky, ktoré žijú aj u nás. Figúrky Gumíkov slúžia aj ako gumy na gumovanie, ktoré symbolizujú miznutie ohrozených zvierat na našej planéte,“ vysvetľuje Petra Vojtasová, marketingová manažérka Avionu v Bratislave, a dodáva: „Cieľom kampane Zvieratká Gumíci je zvýšiť povedomie o ohrozených druhoch zvierat na celej planéte a inšpirovať ľudí k správaniu, ktoré má pozitívny vplyv na naše životné prostredie.“

Vďaka kampani Zvieratká Gumíci sa deti aj dospelí dozvedia zábavnou – edukačnou formou o desiatich ohrozených druhoch zvierat na našej planéte. Zároveň získajú rady, ako môžu svojím konaním zastaviť úhyn zvierat a pomôcť našej planéte. Spoločne môžeme na zlepšenie biodiverzity urobiť veľa – napríklad kupovať si potraviny lokálnych poľnohospodárov, sadiť kvety, ovocné stromy a zeleninu, kratšie sa sprchovať, recyklovať odpady a vyberať si produkty šetrné k životnému prostrediu.

Desať zvieratiek môžu zákazníci získať v podobe figúrok – gúm na gumovanie aj s unikátnou ilustrovanou knižkou Zvieratká Gumíci.

Edukačnú kampaň v Avione budú sprevádzať aj hravé aktivity s Gumíkmi – tri soboty plné zábavy pre malých objaviteľov. Počas programu sa vždy v sobotu 25. 2., 4. 3. a 11. 3. od 13.00 do 17.00 hod. v Komunitnom centre na 1. poschodí nad predajňou Office Shoes budú môcť deti zabaviť v tvorivých dielňach, zistiť, ako sa čistí les od odpadkov, alebo naučiť sa o živote včiel vďaka edukačným divadielkam. Vstup na celú akciu je zadarmo a je možné prísť kedykoľvek alebo zostať počas celej doby trvania.

Informačný servis

K téme

Milujete pečenie a lahodné dezerty? Tieto jarné novinky budete milovať! Vtipná a dobrodružná historická romanca Nebezpečná túžba

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.