Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99512_tesedikovo detske ihrisko_2019 676x450.jpg
5. augusta 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Spotrebitelia rozhodli, ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota

5.8.2022 – Víťazi šiesteho ročníka Programu podpory lokálnych komunít sú už známi. O tom, ktorých 26 projektov podporí Nadácia COOP Jednota grantom z celkovej alokovanej čiastky 156 tisíc eur, rozhodli hlasovaním spotrebitelia.

Nadačný Program podpory lokálnych komunít je zameraný na podporu lokálnych iniciatív a na zvyšovanie kvality života v regióne. V piatom ročníku prihlásili žiadatelia takmer 1 200 projektov, spotrebitelia odovzdali takmer 250 tisíc hlasov.

„Lokálne komunity sme začali podporovať na základe poznania, že život jednotlivca je výrazne ovplyvňovaný okolím a ľuďmi, s ktorými denne prichádza do kontaktu. Za šesť rokov existencie Programu sa nám podarilo finančne podporiť desiatky projektov, ktoré by bez našej pomoci možno vôbec nevznikli. Veľmi ma teší, že každým ročníkom sa záujem o grant zvyšuje. Pohľad na množstvo zrealizovaných drobných stavieb po celom Slovensku je dôkazom, že to, čo robíme, má veľký zmysel,“ uviedol Ján Bilinský, predseda predstavenstva COOP Jednoty Slovensko.

V aktuálnom ročníku o grant požiadali obce, základné školy, mestské alebo obecné kultúrne strediská, športové kluby, materské školy a centrá, občianske združenia. Na základe hlasovania verejnosti v obci Bobrov (okr. Námestovo) pribudne oddychová zóna Šuvadov mlyn, v obci Klokočov (okr. Michalovce) záhradná učebňa, v obci Lúčky (okr. Ružomberok) relaxačné sedenie pod Lúčanským vodopádom. Obec Valaská Belá (okr. Prievidza) využije grant do výšky 6 000 eur na výstavbu dreveného altánku v zdravotnom stredisku. Podporu Nadácie COOP Jednota môžu žiadatelia využiť aj na výstavbu autobusových zastávok, čo je príklad obce Ubľa (okr. Snina).

Nadácia najväčšieho slovenského potravinového reťazca zároveň podporí výstavbu viacerých detských a workoutových ihrísk. Napríklad v Hanušovciach nad Topľou dobudujú infraštruktúru multifunkčnej ľadovej plochy, v Hodrušoch Hámroch postavia workoutové ihrisko pre deti. Detské ihriská vzniknú v obciach Divina (okr. Žilina), Krásno nad Kysucou (okr. Čadca) a v Leviciach. V Trstenej využijú grant na ihrisko pre hasičský šport, v obci Štitáre (okr. Nitra) sa deti a mládež môžu tešiť na skatepark.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota spoločne so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Za šesť rokov svojej existencie Program podporil finančným grantom 154 projektov, čím na rozvoj lokálnych komunít vo všetkých regiónoch Slovenska prispel celkovou sumou 911 tisíc eur. Vďaka charitatívnym aktivitám tradičnej slovenskej maloobchodnej siete mohli v desiatkach miest a obcí vzniknúť spoločné oddychové priestory pre verejnosť, altánky, mobiliár, turistické trasy či letné kino. Starostovia obcí, riaditelia škôl aj občianske združenia prostredníctvom grantu zrevitalizovali množstvo školských dvorov, postavili detské ihriská, vysadili zeleň, upravili chodníky i autobusové zastávky.

Viac informácií nájdete na webstránke nadačného programu www.lokalnekomunity.sk

Nadácia COOP Jednota oslávila minulý rok 20. výročie svojho vzniku. Okrem rozvoja lokálnych komunít podporuje slovenské zdravotníctvo nákupom dôležitých prístrojov do nemocníc a zdravotníckych zariadení a poskytuje aj sociálnu pomoc.

COOP Jednota
Obec/mesto realizácie
Názov víťazného projektu

COOP Jednota Brezno
Pohronská Polhora
Relax za každého počasia – Outdoorové ihrisko / Street Workout

COOP Jednota Čadca
Krásno nad Kysucou
Detské ihrisko

COOP Jednota Dunajská Streda
Holice
Vonkajší fitness

COOP Jednota Galanta
Matúškovo
Kráľovstvo oddychu

COOP Jednota Humenné
Ubľa
Výstavba autobusových zastávok

COOP Jednota Komárno
Hurbanovo
Tiene zážitkov

COOP Jednota Krupina
Budča
Miesto pre našich najmenších

COOP Jednota Levice
Levice
Detské ihrisko „Špecko“

COOP Jednota Liptovský Mikuláš
Lúčky
Relaxačné sedenie pod Lúčanským vodopádom

COOP Jednota Martin
Martin
Sídliskové amfiko – Ľadoveň

COOP Jednota Michalovce
Klokočov
Záhradná učebňa

COOP Jednota Námestovo
Bobrov
Oddychová zóna Šuvadov mlyn

COOP Jednota Nitra
Štitáre
Skatepark pre deti a mládež

COOP Jednota Nové Zámky
Starý Tekov
Revitalizácia parku – výstavba detského ihriska

COOP Jednota Poprad
Liptovská Teplička
Unikátny výhľad z Turničky

COOP Jednota Prešov
Veľký Šariš
Ihrisko na plážový volejbal

COOP Jednota Prievidza
Valaská Belá
Výstavba dreveného altánku v zdravotnom stredisku

COOP Jednota Revúca
Dobšiná
Učme sa vonku – učebňa v exteriéri školy

COOP Jednota Senica
Vrbovce
Poďme sa spolu hrať

COOP Jednota Topoľčany
Topoľčany
Športujeme bezpečne v ZŠ a MŠ Gogoľova v Topoľčanoch

COOP Jednota Trenčín (CJ Prievidza)
Stará Turá
Oválne parkové sedenie na detskom ihrisku pri Dome služieb

COOP Jednota Trnava
Cífer
Mobiliár do parku za veľkým kašieľom v Cíferi

COOP Jednota Trstená
Trstená
Ihrisko pre hasičský šport

COOP Jednota Vranov nad Topľou
Hanušovce nad Topľou
Dobudovanie infraštruktúry multifunkčnej ľadovej plochy

COOP Jednota Žarnovica
Hodruša Hámre
Workoutové detské ihrisko pre všetky deti

COOP Jednota Žilina
Divina
Detské ihrisko

Informačný servis

K téme

Spoločnosť TAURIS sa stala dvojnásobnou držiteľkou prestížneho ocenenia Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka 2024 Vlastné značky COOP Jednota opäť bodujú u spotrebiteľov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.