Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vote stickers web desgin team members colleagues.jpg
Foto: Freepik
22. marca 2022 Zaujímavosti od PRservis.skSITA Diskusia()

Spôsob, ako si vyrobiť vlastné nálepky

22.3.2022 – Reklamné produkty majú viacero podôb, ktoré do rôznej miery ovplyvňujú marketing a budovanie značky. K účinným spôsobom zviditeľnenia firmy patrí napríklad tlač nálepiek. Ako dokážu firemné nálepky vstúpiť do povedomia potenciálnych zákazníkov? Ktorým postupom sa riadiť, aby výsledná propagácia značky pôsobila na úrovni a mala požadovaný efekt?

Nákladovo nenáročná tlač nálepiek

Pri marketingovej stratégií – v tomto prípade zaobstarávaní reklamných nálepiek s potlačou, je potrebné brať do úvahy rozpočet. Keďže tlač nálepiek stojí vo všeobecnosti oveľa menej ako iné reklamné prostriedky (reklama cez médiá, reklamné bannery, pútače) je zrejmé, že so sebou prináša značnú výhodu v podobe šetrenia nákladov. Kreatívne návrhy pôsobia esteticky a pri výbere overených výrobcov, medzi ktorých patrí aj tlačiareň Justprint, sa dostanete ku kvalitným materiálom, odolným voči poškodeniu. Plotrová, alebo monomerická fólia zabezpečí jednoduchý proces aplikácie nálepiek. Na základe osobných preferencií sa rozhodnite, či vonkajšok bude pokrývať matný, alebo lesklý ochranný laminát.

Výber veľkosti, tvaru, dizajnu

Nálepky môžete nalepiť v podstate na akékoľvek miesto, avšak len správne umiestnenie s príslušným obsahom vytvorí zo značky ten správny dojem. Tlač nálepiek sa uskutočňuje podľa požiadaviek zákazníka. Máte predstavu, ako bude vyzerať konečný vzhľad? Široká škála nálepiek pre obchodné, alebo individuálne účely potrebuje akúsi „dizajnovú kostru“, pri ktorej nastavíte niekoľko parametrov. Okrem spomínaného materiálu a druhu ochranného laminátu zistite, ktorý formát produktu je pre vás ideálny. Nálepky z plotrovej fólie zvyknú mať rozmery:

  • 100 x 50 cm
  • 100 x 100 cm
  • 100 x 150 cm
  • 100 x 200 cm
  • 100 x 250 cm

Nezabudnite si premyslieť spôsob rezania. Orezanie do ľubovoľného výseku dáva priestor kreativite, no v niektorých prípadoch je vhodné zostať pri klasických geometrických tvaroch, aby sa zachovala elegancia a serióznosť značky. Farba nálepiek je individuálna a podstatne rozsiahla kategória. Pri výbere odtieňa sa stretnete so základným spektrom farieb, no nie je nezvyčajné, ak natrafíte na iné verzie, ako je napríklad strieborná, zlatá, či odtieň „dopravnej modrej“.

Odlišnosť od iných reklamných materiálov

Tlač nálepiek predstavuje pre firmu významný spôsob reklamy. Nálepky majú flexibilnú vlastnosť integrovania do offline kampaní, alebo podujatí, pretože ich možno použiť skoro na každý typ reklamných materiálov – brožúry, katalógy, tašky, čiapky, darčekové predmety, obaly a mnohé iné. Správne umiestnená nálepka s príslušným obsahom môže byť vo výsledku účinnejšia ako samotná reklama v médiách.

Ide tiež o efektívny nástroj na komunikáciu so zákazníkmi, pretože im pripomínajú vaše produkty a služby vždy, keď sa na ne pozerajú. Takto si verejnosť lepšie zapamätá, to, čo ponúkate. Nízke náklady sú faktor, vďaka ktorému sa oplatí vytlačiť veľké množstvo nálepiek, ktoré sa môžu v budúcnosti opätovne použiť. Uplatnenie nájdu aj ako pribalená súčasť propagačných letákov. Nájdite overeného poskytovateľa ktorý zabezpečí to, aby finálna tlač nálepiek zanechala dojem v čo možno najširšom okolí.

Informačný servis

K téme

COOP Jednota získala Cenu Hermes Komunikátor roka 2023 za najrýchlejší zálohový automat Ocenenie pre originálnu zmes na špagety

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.