Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. apríla 2013 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Športovec na trhu práce: Beznádejný prípad?

BRATISLAVA 10. apríla – Profesionálna kariéra športovcov je časovo ohraničená. Mnohí z nich vstupujú na trh práce až po tridsiatke, a napriek svojim kvalitám sú často bez praktických skúseností. Približne 60 percent z nich má ťažkosti s uplatnením. Personálna agentúra Adecco a Slovenský olympijský výbor v marci obnovili výnimočný projekt Kariérny program pre športovcov, ktorý motivuje bývalých aj aktívnych športovcov k špičkovým výkonom – nie na ihriskách, ale v práci.

Projekt predĺžili organizátori podpisom na ďalšie štyri roky. „Tento rok sa chceme sústrediť na poradenstvo v oblasti podnikania. Na seminároch športovcom poradíme, ako si založiť živnosť, s akým predmetom podnikania sa presadiť na trhu, aké povinnosti a poplatky sú s podnikaním spojené. Potreba venovať sa tejto téme vyplynula zo spätnej väzby na naše semináre v minulosti od samotných športovcov. Preto veríme, že bude pre nich užitočná,“ uvádza Bruna Beata Jakub, riaditeľka spoločnosti Adecco. Semináre, ktorých počet sa bude odvíjať podľa záujmu, plánujeme zrealizovať v júni tohto roku. Budú určené pre olympionikov pripravujúcich sa na zimné olympijské hry v Soči.

Aj keď majú športovci pomerne málo praktických skúseností, ich soft skills bývajú na vynikajúcej úrovni. Ako zamestnanci aj podnikatelia sú nesmierne vytrvalí, ambiciózni a výsledkovo orientovaní. „Zamestnávatelia to často prehliadajú aj napriek tomu, že zákonník práce ponúka skvelé možnosti ako ušité pre aktívnych športovcov. Jedným z nich je málo využívaný inštitút deleného pracovného miesta,“ hovorí Bruna Beata Jakub. „Preto našu úlohu vidím aj v presviedčaní veľkých firiem. Chceme dosiahnuť, aby športovcov podporovali nielen honorármi za logo na drese, ale aj tým, že im dajú príležitosť pracovať,“ dodáva.

Kariérny program pre športovcov spustila spoločnosť Adecco spolu s Medzinárodným olympijským v roku 2005. Odvtedy vďaka nemu našlo uplatnenie viac ako 10 000 športovcov z viac ako 100 krajín. Na Slovensku prebieha program od roku 2008 prostredníctvom seminárov a iných vzdelávacích a podporných aktivít.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Faster Than a Train: Byť rýchlejší ako vlak a správať sa ekologicky Čistinky od svojho Lidla získavajú nové sídla

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie PR správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.