Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
100678_998_20505881_gma_4 ic 410x230 1 676x379.jpg
27. decembra 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Spolupráca Terra Cloud a Schneider Electric ukazuje cestu k energeticky neutrálnemu dátovému centru

27.12.2022 – Spoločnosť Terra Cloud, ktorá je súčasťou spoločnosti Wortmann AG, prevádzkuje dátové centrum v Hüllhorste na severozápade Nemecka. Zariadenia firmy poskytujú širokú škálu cloudových služieb pre malé a stredné podniky. Vďaka strategickému partnerstvu so spoločnosťou Schneider Electric vzniklo jedno z energeticky najefektívnejších kolokačných dátových centier v regióne.

Terra Cloud doteraz využívala riešenia z portfólia EcoStruxureÔ pre dátové centrá od spoločnosti Schneider Electric, ktoré jej umožňuje zvýšiť energetickú účinnosť. V rámci svojej stratégie nulových emisií plánuje prejsť na 100 % obnoviteľnú energiu, ktorú zabezpečí veterná energia a fotovoltaika (PV). V novom overovacom koncepte tiež otestuje výhody technológie ponorného kvapalinového chladenia na úrovni šasi.

Za posledných desať rokov zaznamenala firma zvýšený dopyt zo strany partnerov a zákazníkov v segmente cloudových a hostingových služieb. Teraz, keď náklady na energiu prudko stúpajú, vidí spoločnosť kľúčovú príležitosť na zvýšenie prevádzkovej a energetickej efektívnosti vo svojom dátovom centre, ktoré tradične prináša zákazníkom 20-30 % úsporu nákladov pri prechode do prostredia hostingu.

Zvyšovanie efektívnosti a udržateľnosti

S cieľom zabezpečiť najvyššiu úroveň odolnosti a účinnosti spoločnosť Terra Cloud ako prvý poskytovateľ kolokácií v Európe nasadila neprerušiteľný zdroj napájania (UPS) Galaxy VL od spoločnosti Schneider Electric s lítium-iónovými batériami, ktorý využíva patentovaný režim eConversion na dosiahnutie 99 % účinnosti bez zníženia dostupnosti. Spoločnosť tiež renovuje a recykluje technológie vo svojich dátových centrách, aby zabezpečila, že servery a komponenty infraštruktúry sa môžu používať v aplikáciách s druhým životom.

Dnes využíva architektúru EcoStruxureÔ, ktorá umožňuje vyššiu efektivitu. Tá zahŕňa racky APCÔ NetShelter SX a PDU, nízkonapäťové a strednonapäťové rozvádzače, chladenie InRow a chladiace jednotky UniflarÔ spolu so systémami EcoStruxure IT Data Center Expert a Data Center Operations DCIM s integrovaným systémom správy budov (BMS), ktoré umožňujú získať prehľad a monitorovanie v reálnom čase.

Informačný servis

K téme

Jedna z najväčších firemných nadácií darovala dosiaľ 12 miliónov eur, aby zlepšila životy ľudí na Slovensku Anjelov strážnych máme možno aj vo svojom okolí! Union podporil projekt Vianočnej pošty, písanie listov Ježiškovi môže spestriť čarovná rozprávka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.