Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92953_group nvs_red cross 676x466.jpg
14. mája 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoločnosť NOVARTIS SLOVAKIA poskytne grant vo výške 240 000 EUR Slovenskému Červenému krížu – územný spolok Bratislava-mesto

14.5.2020 – Novartis Slovakia s.r.o. poskytne grant vo výške 240 000 EUR Slovenskému Červenému krížu – územný spolok Bratislava-mesto na podporu donášky teplého jedla rizikovým skupinám obyvateľov zasiahnutých pandémiou COVID-19.

Nasledujúce tri mesiace, Slovenský Červený kríž – územný spolok Bratislava-mesto, pripraví a sprostredkuje donášku teplého jedla každý týždeň tisíc seniorom, zdravotne ťažko postihnutým a ľuďom v domácej karanténe. Teplé jedlo bude primárne distribuované formou donášky, v malom množstve bude umožnený odber aj formou výdajných okienok. Teplé jedlo (primárne obedy) bude vždy čerstvo navarené, pripravené podľa epidemiologických požiadaviek a hygienicky zabalené v jednorazovom obale.

Pani Mateja Čotar, Country President spoločnosti Novartis Slovakia, komentuje túto humanitárnu aktivitu slovami:

„My v Novartise sa staráme o pacientov, o našich zamestnancov, pracovníkov v zdravotníctve, ale aj o naše rodiny a priateľov. Počas tohto bezprecedentného pandemického obdobia by sme chceli podporiť najzraniteľnejšie skupiny našej spoločnosti; staršie osoby, ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím a iných zasiahnutých domácou karanténou a v núdzi.

Som nesmierne hrdá na svoj tím, že môžeme toto partnerstvo so Slovenským Červeným Krížom v Bratislave realizovať v takom krátkom čase a som viac ako presvedčená o tom, že tento dar sa využije tým najlepším možným spôsobom. „

PhDr. Pavlína Melichárová, riaditeľka Slovenského Červeného Kríža, územný spolok Bratislava-mesto dodáva:

„Oceňujeme podporu, ktorú nám poskytla spoločnosť Novartis Slovakia. Môžeme tak zabezpečiť až 1000 čerstvých obedov týždenne počas troch mesiacov mnohým obyvateľom Bratislavy, ktorých sa najviac dotýka súčasná pandemická situácia. Veľmi si vážime, že Slovenský Červený kríž v Bratislave môže byť súčasťou takéhoto úžasného projektu humanitárnej pomoci.”  

Informačný servis

K téme

V roku osláv posiela Henkel Slovensko materiálnu pomoc vyše 118 000 seniorom po celom Slovensku Európsky vlak dorazil do Bratislavy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.