Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. septembra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoločnosť IBM predstavila nové podnikové servery x86 M5

BRATISLAVA 23. septembra – Spoločnosť IBM (NYSE:IBM) predstavila nové servery x86 radu M5 určené pre veľké podniky. Nové servery M5 majú široké využitie v oblasti spracovania veľkého objemu dát: od základnej infraštruktúry cez cloudové riešenia, až po veľké dáta a analytické nástroje. Súčasťou nového radu sú rackové a tower servery, blade servery a integrované systémy.

Do nového radu serverov IBM System x M5 patria nasledujúce modely:

• System x3650 M5 – výkonný a všestranný 2U, dvojsocketový rackový server, ktorý možno optimalizovať pre veľké dáta, analytické nástroje a cloud.

• System x3550 M5 – flexibilný 1U, dvojsocketový rackový server určený pre širokú škálu spracovania dát, využiteľný v mnohých odvetviach.

• System x3500 M5 – vysoko výkonný 5U, dvojsocketový tower alebo rackový server, určený pre spracovávanie kľúčových procesov.

• Flex System x240 M5 – blade server optimalizovaný pre maximálny výkon, virtualizáciu a podnikové aplikácie.

• NeXtScale nx360 M5 – flexibilný a výkonný blade server, určený pre High-performance computing (HPC).

• NeXtScale System with Water Cool Technology – blade server chladený vodou, určený pre vysoký výkon s nízkou spotrebou energie a nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Okrem System x inovácií sú všetky nové servery dodávané v najnovšej hardvérovej výbave. Súčasťou týchto serverov sú napríklad nové procesory Intel Xeon E5-2600 v3 a rýchlejšia, ako aj energeticky úspornejšia pamäť TruDDR4, s kapacitou až 1,5 terabajtov. Nové servery budú zákazníkom dodávané v priebehu tohto roka, výnimkou bude x3500 M5, ktorý sa dostane k zákazníkom v prvom štvrťroku budúceho roka.

IBM predstavila aj nový rad podnikových riešení, ktorý umožní jednoduchší presun podnikových aplikácií do cloudu, ako aj celkové zvýšenie ich efektivity. Súčasťou nového radu podnikových riešení sú:

• IBM System x Solution pre VMware VSAN je softvérové riešenie na skladovanie dát, ktoré umožňuje novým serverom System x M5 a VMware Virtual SAN jednoduchšiu správu uložených dát. Pomáha znížiť náklady na vlastníctvo a súčasne poskytuje virtuálnym strojom vysoký výkon a spoľahlivé ukladanie dát.

• IBM System x Solution pre Microsoft Fast Track DW pre SQL Server 2014, riešenie, ktoré je postavené na úsporných technológiách M5 pre veľké dátové úložiská využívajúce SQL Server 2014, umožňuje nepretržite merať nárast objemu spracovaných dát.

• IBM SmartCloud Desktop Infrastructure a Atlantis Computing ILIO je riešenie určené na zníženie nákladov na skladovanie dát a pomáha zlepšiť užívateľskú skúsenosť s virtualizáciou. Je postavené na Citrix XenDesktop alebo VMware Horizon View.

• IBM Flex System Solution pre Microsoft Hyper-V, riešenie pre cloudovú infraštruktúru založené na IBM Flex System, Microsoft Windows Server 2012 R2, Hyper-V virtualization a System Center 2012 R2. Prináša nižšie operačné náklady, vysokú spoľahlivosť a vysoký výkon pre široké spektrum dát.

Všetky nové servery radu M5 disponujú špičkovým certifikátom Trusted Platform Assurance, ktorý chráni systémy pred útokmi malwaru, pričom firmware je vytvoprený tak, aby ho bolo možné bezpečne nainštalovať, digitálne označiť a overiť len s pomocou autorizovaných nástrojov. Servery M5 majú hardvérovú podporu poslednej verzie Trusted Platform Module (TPM 2.0). Nová vlastnosť Secure Firmware Rollback zabraňuje akýmkoľvek neautorizovaným aktualizáciám predchádzajúcich verzií firmwaru.

Viac informácií k téme nájdete:
http://www-03.ibm.com/systems/x/announce.html
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/44700.wss

Obrázky k téme nájdete nájdete:
https://www.flickr.com/photos/103983639@N08/14963138038/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kam po vysokej škole? Program Teach Next ponúka absolventom unikátnu možnosť ako naštartovať kariéru ESG. Naliehavosť začína byť hmatateľná

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.