Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86929_thinkstockphotos 864462016 676x451.jpg
8. februára 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Spojenie, ktoré má potenciál dostať Slovensko na mapu s názvom Connected car

BRATISLAVA 8. februára 2018 – Zápisom do obchodného registra sa dňa 6.2.2018 Commander Services s.r.o. stala stopercentnou dcérskou spoločnosťou PosAm, spol. s r.o.. Spojenie kompetencií a know-how oboch spoločností a silné zázemie skupiny Deutsche Telekom umožní rozvoj pokročilých riešení v oblasti známej ako Connected car.

Commander Services získala silného strategického partnera

V blízkej budúcnosti sa pripojenie automobilov na internet stane štandardom. Zmeny, ktoré to so sebou prinesie, budú ďalekosiahle. Benefitovať budú súkromní majitelia automobilov, ale aj firmy  s vlastným vozovým parkom. Práve druhí menovaní už dnes využívajú výhody, ktoré im poskytujú služby Commander Services, založené na dátach z automobilov. Spoločnosti sa podarilo v priebehu niekoľkých rokov vypracovať na slovenského lídra v segmente monitoringu vozidiel, s trhovým podielom na úrovni 30 %. Rozvojové ambície znamenali, že si firma našla silného strategického partnera.

„Som nesmierne rád, že môžem našim zákazníkom, partnerom i zamestnancom oznámiť túto skvelú správu. Získali sme prístup k znalostiam, zdrojom a možnostiam, ktoré nám pomôžu realizovať naše rozvojové ciele. Tým najdôležitejším sú ešte lepšie služby pre našich zákazníkov. Vďaka partnerstvu s PosAm a členstvu v skupine Deutsche Telekom sa pozeráme do budúcnosti s obrovským nadšením“, povedal Michal Vodička, riaditeľ Commander Services.

Po vývoji inteligentného parkovacieho riešenia na báze IoT vstupuje PosAm na trh Connected car

Fenomén Connected car zásadne ovplyvní pohľad na automobil a to, aké služby má poskytovať. Rozšírenie vozidla o pripojenie na internet zvýši pohodlie cestovania, prinesie viac zábavy a vyššiu bezpečnosť. Prípadná pomoc v núdzových situáciách môže byť rýchlejšia a dostupnejšia. Spracovanie  dát z vozidiel zjednoduší a zefektívni jeho prevádzku. Umožní optimalizovať spotrebu a znížiť cenu za servisné činnosti. Majitelia a manažéri tiež získajú dôležité informácie a dáta o používaní vozidla.

„V PosAme sme už dlhšiu dobu pozorne sledovali a analyzovali trendy v oblasti Connected car a rozhodli sme sa byť ich súčasťou. Uzavretá dohoda je dôležitým krokom pre naplnenie našich dlhodobých strategických zámerov. Vysoko hodnotíme, čo v tejto oblasti za krátky čas svojej existencie dosiahol tím v Commander Services svojou dravosťou, nasadením a kreativitou. Verím, že našimi 20-ročnými skúsenosťami v oblasti vývoja softvéru môžeme prispieť k ich ďalšiemu rastu“, povedal Marián Marek, generálny riaditeľ PosAm.

Slovensko nemusí byť lídrom iba vo výrobe automobilov, ale aj v službách založených na dátach z nich

Deutsche Telekom, ako najväčšia Európska telekomunikačná spoločnosť a technologický líder má predpoklady udávať trend a byť kľúčovou súčasťou ekosystému, ktorý okolo Connected car vzniká.

„Skupina DT systematicky hľadá príležitosti v oblasti IoT, ktoré jej umožnia posunúť sa od poskytovateľa spojenia, k službám s vyššou pridanou hodnotou. Akvizíciou Commander Services sa napĺňa mandát, ktorý Slovak Telekom a T-Mobile v Českej republike dostali od Deutsche Telekom na zriadenie kompetenčného centra pre oblasť Connected car“, dodal k uzavretej transakcii Otakar Mráz, Senior Manažér pre Deutsche Telekom Connected car Hub v T-Mobile.

O spoločnosti PosAm, spol. s r.o.

PosAm pôsobí na trhu od roku 1990. Z niekoľkých nadšencov sa vypracoval na poprednú IT spoločnosť na Slovensku. Svoju pozíciu potvrdil a upevnil v roku 2010, keď sa stal súčasťou skupiny Slovak Telekom. Hlavným cieľom PosAm je prinášať zákazníkom úžitok prostredníctvom unikátnych riešení s využitím informačných technológií. V rámci svojho portfólia ponúka individuálny softvérový vývoj, vlastné aplikačné riešenia a produkty, infraštruktúrne riešenia, outsourcing IT služieb.

O spoločnosti Commander Services s.r.o.

Commander Services sa špecializuje na monitorovanie a stráženie vozidiel. Od svojho vzniku v roku 2005 sa s najväčším počtom monitorovaných vozidiel stala lídrom na Slovenskom trhu. Pod tento úspech sa podpísali etické normy spoločnosti zhrnuté do 5P: profesionalita, priateľstvo, poctivá práca, pomoc, poradenstvo. Commander Services s.r.o. je od februára  2018 100% dcérskou spoločnosťou PosAm, spol. s r.o.

O spoločnosti Slovak Telekom, a.s.

Slovak Telekom je najväčší slovenský multimediálny operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Svoje produkty a služby ponúka pod značkou Telekom jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom prostredníctvom pevnej i mobilnej siete. Na trh prináša medzinárodné poznatky, inovatívne riešenia a najnovšie technologické trendy. Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. s 100% podielom akcií.

K téme

Objavte čaro Mara Campingu pri brehu Liptovskej Mary už toto leto Dovolenka bez hnačky? Je to možné. Poradíme vám ako

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.