Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Privela spomienok.jpg
Foto: Bux.sk
7. decembra 2021 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Spletité osudy jej hrdiniek pokračujú

7.12.2021 – Nič nie je priamočiare v ich životoch, vynárajú sa iné problémy a nové príbehy.
Tak by sa dal v skratke zhodnotiť nový román Katky Gillerovej Priveľa spomienok.
Je to je dvadsiaty román a po prvý raz nadväzuje na osudy postáv z predchádzajúcej knihy. „Po dokončení Priveľa tajomstiev som mala pocit, že chcem ešte niektoré veci dopovedať a rozvinúť, napríklad vzťah hlavnej hrdinky Romany so svojou láskou Kamilom po tých mnohých nedorozumeniach. Tiež premena rodiny po objavení Romaninho brata, o ktorom si mysleli, že zomrel ako novorodeniatko. Alebo spletité osudy jej kamarátok – sklamanej Dady a vydatej Mirky,“ vysvetľuje obľúbená autorka.

Do života dvadsaťosemročnej Romany vstúpila láska. Kamil, muž jej života, si s ňou túži založiť rodinu a požiada ju o ruku. Rozbehnú sa prípravy na svadbu, no na ich vzťahu leží tieň v podobe Kamilovej bývalej priateľky.

Ani Romanina rodina to nemá ľahké: hoci sa všetci tešia z nájdeného syna a Romaninho dvojčaťa Adama, dohnať stratené roky, počas ktorých vyrastal u inej ženy, nie je vôbec jednoduché. Romana bojuje so svojou žiarlivosťou, ktorá sa vystupňuje vďaka podozreniu, že Kamil si do ich bytu niekoho vodí.

Nič nie je jednoduché, ani vzťahy Romaninej kamarátky Dady či naoko šťastné manželstvo ďalšej kamarátky Mirky. Odíde Dada do Nemecka s mužom, pre ktorého sa konečne rozhodne, a prezradí Mirka Romane svoje tajomstvo? A predovšetkým – podarí sa Romane zachrániť ohrozený vzťah s Kamilom?

V románe Priveľa spomienok sa autorka snaží poukázať aj na to, že v živote nič nie je čiernobiele. „Čitatelia sa dozvedia v príbehu Mirkinej nepríjemnej svokry o jej mladosti, o jej dvoch sestrách, s ktorými sa neznášala už od detstva, pravda však, tá, ktorá napokon vyjde najavo, nám ju ukáže v inom svetle. Príbeh Kamilových večne rozhádaných rodičov, ktorí dokážu pokaziť náladu všetkým naokolo, je inšpiráciou zo života, čo sa s takýmto manželstvom napokon môže stať, ako prekvapivo môže dopadnúť,“ prezrádza Katarína Gillerová.

Najlepšie sa jej vraj písala nová postava Dášky, všetečnej kamarátky Romaninho brata, ktorá komplikuje už i tak neľahkú rodinnú situáciu. Avšak jej brat-dvojča nežil po celé tie roky vo vzduchoprázdne, a keď sa v jeho okolí vynárajú ľudia z jeho života, Romana a jej rodina si uvedomujú, že ich musia rešpektovať. Aj keď k nim neprechovávajú žiadne sympatie…

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

On je futbalová hviezda, ona jeho šéfka. A bude to poriadne iskriť! Emóciami nabitý príbeh od Taylor Jenkins Reid. Pravé lásky

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.