Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Spiritus flat, ubi vult

BRATISLAVA 24. októbra – V nedeľu 21.10.2012 realizovala výtvarníčka Silvia Čierniková v exteriéri 1.súkromného gymnázia na Bajkalskej ulici v Bratislave akciu Spiritus flat, ubi vult. Akciu uviedol meditatívno-sugestívny spev Angličana Rami Shaafiho, spojený s filozofickými výpoveďami osobností rôzneho náboženského vierovyznania, ktoré reagovali z hľadiska svojej, identity na danú tému, v slovenskom preklade- Duch vanie, kam chce.

Mgr. Ing. arch. Andrej Botek, Mgr. Hana Dojčanová, Rami Shaafi, Prof. PhDr. Daniel Škoviera, PhD…

Ideový koncept vznikol už v r.2OO2. Autorka v exteriéri už realizovala viacero akcií r.1996 objekt Veľké hrkútanie v rámci podujatia Hradby-Bulwark v Bratislave, v r.2OO2 Le Jockey Blessé v bratislavskom lesoparku.

Silvia Čierniková je príslušníčkou strednej výtvarnej generácie. Je členkou združenia SVÚ TxT. Autorka je mnohostranná výtvarná osobnosť. Jej tvorivý profil má experimentálny charakter. Najrôznejšie materiály podnecujú jej fantáziu k hľadaniu nových ciest. Do jej tvorby patrí aj odevné výtvarníctvo, do ktorého priniesla pozoruhodné inovačné prvky. Modrotlač využila pri tvorbe večerného odevu a ako prvá na Slovensku pri tvorbe objektu. V oblasti monumentálneho artefaktu uplatnila novátorsky filmový celuloidový pás.

V tvorbe komornej plastiky a objektu je rôznorodý materiál prostriedkom na transformovanie nápadu, odráža zároveň prenikavé reflektovanie skutočnosti, ale i zmysel pre humor, ktorý sa spolu s konceptuálnym podtextom vinie v jej tvorbe ako Ariadnina niť. Autorka je aj výtvarná teoretička. Pedagogicky pôsobí na ZUŠ v Bratislave.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Voňavý a čistý domov v predvianočnom období – Frosch HELLA: technologický líder na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.