Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. apríla 2015 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Špeciálny vzdelávací program pre učiteľov telesnej výchovy a športu

BRATISLAVA 8. apríla – Národný projekt „Zvýšenie kvalifikácie učiteľov telesnej a športovej výchovy“ rozširuje cieľovú skupinu aj o kvalifikovaných učiteľov telesnej a športovej výchovy na ZŠ a SŠ. Vytvoril pre nich špeciálny vzdelávací program „Odborný praktický seminár“. Pedagógovia sa na ňom oboznámia s praktickým využitím inovatívnych didaktických pomôcok pri vyučovaní. Neakreditovaný vzdelávací program v rozsahu 10 vyučovacích hodín je naplánovaný vo forme seminárov počas víkendov pod vedením odborne vyškolených učiteľov. Vzdelávanie bude organizované na vybraných školách po celom Slovensku s výnimkou Bratislavského kraja. Každý zapojený učiteľ získa okrem nových vedomostí aj sadu športových

Spolu s odbornými seminármi bude naplánované aj akreditované vzdelávanie pre učiteľov I. stupňa ZŠ a pre učiteľov II. stupňa ZŠ a SŠ bez aprobácie na telesnú výchovu, ktorí tento predmet vyučujú, alebo chcú vyučovať. Po úspešnom absolvovaní vzdelávania získajú 25 alebo 28 kreditov podľa vybraného modulu vzdelávania. Každý zapojený učiteľ dostane pre svoju školu športovú sadu, ktorá obsahuje 14 pomôcok na zatraktívnenie hodín telesnej výchovy: frisbee (sadu športových diskov), sadu kužeľov, švihadlo, sadu prekážok, gumový odrážač na reakčnú a akceleračnú rýchlosť, fit loptu, vodné slíže, slackline (popruh na rozvoj rovnovážnych schopností), slideboard (trenažér na korčuľovanie), overball (malú nafukovaciu loptu na cvičenie), dyna-band (gumený pás určený na posilňovanie), hudobné CD, žinenku a diagnostiku zdatnosti (riadiacu a vyhodnocovaciu jednotku pre motorický test nepriameho stanovenia maximálnej spotreby kyslíka).

Telesná výchova je jediný vyučovací predmet, ktorý má priamy dosah na ovplyvnenie zdravia. Skvalitniť tieto hodiny môže každý, kto sa prihlási do projektu na stránke www.telesnavychova.sk, kde sú uverejnené aj podrobné informácie o projekte.

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Bratislavský chlapčenský zbor v Opere SND prezradí tajomstvá ľudského hlasu Nadácia Volkswagen Slovakia podporí aj tento rok inkluzívne vzdelávanie sumou 200 000 eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.