Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92510_foto_1_tz_specialni prisada od firmy lanxess zajistuje usporu co2 pri vyrobe pneumatik 676x451.jpg
11. marca 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Špeciálny produkt od LANXESS šetrí CO2 pri výrobe pneumatík

11.3.2020 –
LANXESS vyvinutím Aktiplastu PP-veg prispieva k znižovaniu CO2 v ovzduší
Pri jeho výrobe sa používa rastlinná surovina namiesto živočíšnych tukov a olejov

Chemickotechnologická spoločnosť LANXESS pridala do svojej produktovej rady špeciálny Aktiplast PP-veg, pri ktorého výrobe sa nepoužívajú živočíšne tuky a oleje. Je využívaný pri výrobe pneumatík a rôznych ďalších produktov z technickej gumy.

Aktiplast PP-veg bol vyvinutý špeciálne v reakcii na požiadavky zákazníkov z Ázie. Cieľom obchodnej jednotky LANXESS Rhein Chemie je pri výrobe čo najviac znížiť stopu oxidu uhličitého – CO2. O spomínaný antiplast už prejavil veľký záujem medzinárodný výrobca pneumatík.

Na rozdiel od bežných postupov sa Aktiplast PP-veg vyrába iba z rastlinných olejov. Podiel obnoviteľných surovín sa v tomto prípravku pohybuje okolo 90 percent, čo výrazne znižuje jeho stopu CO2. Východiskovým zdrojom sú suroviny vyrobené z palmových olejov. Majú totiž vyššiu ekologickú udržateľnosť ako repkové či slnečnicové oleje.

Ľahšie spracovanie vďaka zníženej viskozite

Aktiplast PP-veg je vhodnou prísadou do polymérnych zmesí na báze prírodného kaučuku. Znižuje viskozitu kaučukových zlúčenín a výrazne zlepšuje správanie zmesi pri vstrekovaní a vytláčaní v kombinácii s funkcionalizovanými polymérmi. V závislosti od zloženia zmesi podporuje jednoduchšiu výrobu bez kontaminácie formy.

LANXESS patrí k popredným výrobcom v oblasti špeciálnej chémie

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2018 dosiahol obrat 7,2 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 15 500 zamestnancov v 33 krajinách. Spoločnosť je zastúpená v 60 výrobných závodoch po celom svete. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o produktoch spoločnosti LANXESS v našom internetovom magazíne: http://webmagazine.lanxess.com.

Informačný servis

K téme

Od vášne k úspechu: Vinár, ktorý sa stal šampiónom regionálnych vín „Richie Kotzen Live 2024“!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.