Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. augusta 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Soňa Valentová predstavila svoju knihu Prelet nad životom

BRATISLAVA 17. augusta – Otvorene a úprimne zaspomínala na svoje herecké začiatky, s láskou a úctou hovorila o svojom manželovi, charizmatickom režisérovi Pavlovi Hasprovi, s ktorým prežila 38 rokov. Ako sa sama vyjadrila: „ Sú to moje spomienky na to, čo som prežila. Každý sa snaží, aby po ňom niečo zostalo. Spomínam si na svoje začiatky, ako som chcela byť baletkou, no nakoniec som vyskúšala herectvo a zostala som mu verná. Svoju prvú úlohu som dostala v Trnavskom divadle, kde som hrala malé dievčatko v hre Je na svete jedna žena.“
Na doskách našej divadelnej scény stvárnila desiatky nezabudnuteľných postáv. Od začiatku dostávala úlohy zložitých ženských charakterov. Za najťažšiu rolu považuje postavu Medey z divadelnej hry Williama Shakespeara.

Po besede nasledovala autogramiáda nielen s autorkou, ale aj s jej dcérou Katarínou Hasprovou, ktorá prijala pozvanie na besedu.

Kniha vyšla vo Vydavateľstve Fragment na jeseň v roku 2010.

V prípade záujmu o recenziu vám radi pošleme zadarmo recenzný výtlačok na spracovanie.

Pre viac informácií kontaktujte:
PR manažérku Mgr. Ivetu Výraštekovú-Dalmádyovú
Tel.: 0905 865 097
E-mail: dalmadyova@fragment.sk

O Vydavateľstve Fragment:
Vydavateľstvo Fragment, s. r. o., vzniklo na Slovensku v novembri 2004 ako pobočka Nakladatelství Fragment, s. r. o., ktoré v Česku pôsobí už od roku 1991 a v súčasnosti patrí medzi najväčších vydavateľov v Českej republike. Počas svojej existencie na Slovensku sme vydali už vyše 800 titulov a urobili radosť tisíckam čitateľov. Hlavným predmetom nášho záujmu je literatúra pre deti a mládež, no naša ponuka je oveľa širšia. Vydávame beletriu, populárno-náučnú literatúru, pracovné zošity, leporelá, samolepkové albumy, učebnice, slovníky… Z rozmanitej produkcie si vyberú všetci od detí, ktoré začínajú spoznávať svet okolo seba, cez školákov lúskajúcich dobrodružné príbehy až po náročných dospelých čitateľov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Remeslo v Tatrách Účet za nehodu za takmer 100-tisíc eur by mal ľuďom otvoriť oči, aby si nesadali za volant opití

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.