Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Dovoliť predať elektrárne maďarskému MOL-u je vlastizrada!

BRATISLAVA 14. novembra – Slovenská národná strana (SNS) je veľmi znepokojená záujmom maďarskej spoločnosti MOL o kúpu 66 percent akcií Slovenských elektrární a vyzýva vládu aj parlament, aby sa bezodkladne touto situáciou zaoberali. Záujem o akcie podľa medializovaných informácií prejavili Číňania, Česi a Maďari. Pre SNS je veľmi znepokojujúce, že vláda v tejto veci nekoná razantne a nevyužíva predkupné právo. Pokiaľ by akcie elektrární od ENEL-u získal MOL, vplyv na tento strategický podnik – ktorý navyše vlastní elektráreň v Gabčíkove a vyrába tiež jadrovú energiu – by fakticky mala maďarská vláda.
Ako predseda Slovenskej národnej strany dlhodobo upozorňujem, že maďarský premiér Viktor Orbán je vysoko sofistikovaný politik, ktorý svoje dobré vzťahy s Ruskom využije na čokoľvek. Nebál sa zastaviť plyn na Ukrajinu, podporuje stavbu plynovodu mimo ukrajinského územia, proti čomu je EÚ a aj Slovensko. Teraz to vyzerá tak, že cez spoločnosť MOL a v spolupráci s Rusmi chce urobiť všetko pre to, aby získal kontrolu nad energetikou Slovenska. A navyše zrejme povolil túto kontrolu aj ďalšiemu štátu.
SNS tvrdí, že snaha získať energetickú kontrolu nad Slovenskom je hlboko spojená s ambíciami na autonómiu a neskôr nezávislosť južných území Slovenska. Len hlupák si nemôže neuvedomiť spojitosť týchto nádob. Viktor Orbán robí dlhodobo všetko pre to, aby získal kontrolu nad územiami – nielen slovenskými – ktoré podľa neho historicky patria Maďarsku len preto, že na nich žije maďarská menšina.
Slovenská národná strana vyzýva preto vládnu stranu i parlamentnú opozíciu, aby prestali s hašterením a divadielkami pre občanov, ale aby sa zaoberali skutočne vážnymi problémami Slovenska, medzi ktoré patrí aj to, že Slovenská republika nemá kontrolu nad akciami v niektorých strategických podnikoch. Štát musí urobiť všetko pre to, aby tieto akcie mal opäť vo svojich rukách. Už sme pustili akcie SPP Čechom, teraz chceme pustiť elektrárne Maďarsku či Rusku?
Škody, ktoré môžu vzniknúť nekonaním kompetentných, môžu ohroziť Slovenskú republiku, môžu spôsobiť dokonca jej likvidáciu, stratu územnej zvrchovanosti, stratu územia. Nie je nič horšie, ako strata energetickej nezávislosti. Podľa SNS ide o nehoráznosť najhrubšieho zrna, hraničiacu s vlastizradou! Vláda preto musí urobiť skutočne maximum, aby financie na odkúpenie akcií ENEL-u našla.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

on;nr

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.