Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2016 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Smiať a radovať sa dá aj v nemocnici

BRATISLAVA 29. novembra 2016 – Každý si vie predstaviť, ako ťažko znášajú pobyt v nemocnici deti. Mnohé sú vyľakané z neznámeho prostredia, boja sa lekárov, bolestivých vyšetrení a operácií.

Nálada v nemocničných izbách sa však náhle zmení, keď dnu nakuknú veselí zdravotní klauni. Detské tváre sa rozžiaria a izba sa naplní radosťou a smiechom. Rodičia sú často veľmi dojatí a vďační, keď vidia svoju dcéru alebo syna opäť sa usmievať. Čím vážnejšia je diagnóza, tým viac sa úsmev na detskej tvári javí ako malý

Som stálou prispievateľkou na dobrú vec – ČERVENÝ NOS Clowndoctors. Nemyslela som si, že i mňa osobne niekedy veľmi poteší Vaša činnosť. Moja štvorročná vnučka Hanka utrpela vážny úraz na trampolíne. Diagnóza znela prasknutá lebka a bol nutný prevoz do Bratislavy. Vnučku som navštívila na chirurgii a mala som možnosť vidieť v priamom prenose, ako dokážu Vaše Červené nosy potešiť malú, ubolenú dušičku. Hanka sa klaunom veľmi potešila. Srdečná VĎAKA za Vašu prácu. Som veľmi rada, že prispievam na Vašu činnosť a prajem Vám veľa úspechov.

S pozdravom Vaša prispievateľka Božena

Zdravotní klauni

Aby zdravotní klauni mohli vykonávať svoju prácu, musia prejsť náročným výberovým workshopom. Rozosmievať deti v nemocnici si vyžaduje zmysel pre humor, ale aj citlivosť a empatiu. Klauni rozumejú detskej psychike a dokážu priniesť úľavu aj deťom, ktoré sú vo vážnom zdravotnom stave, majú bolesti alebo veľký strach. Aj lekári a zdravotné sestry si prácu zdravotných klaunov cenia, pretože vnímajú pozitívne účinky humoru na psychiku malých pacientov a tým aj na celý proces liečby.

Má to zmysel

V súčasnosti môžete zdravotných klaunov stretnúť v nemocniciach po celom Slovensku. Je to možné iba vďaka pomoci ľudí s dobrým srdcom, ktorí združenie ČERVENÝ NOS Clowndoctors finančne podporujú. Príspevky darcov umožňujú klaunom prinášať smiech deťom vo chvíľach, kedy ho potrebujú najviac. V nemocnici je každá radosť vítaná – a radosť, ktorú so sebou prinášajú zdravotní klauni, vlieva chorým deťom novú chuť do života a tým aj nové sily do boja s chorobou. Aj preto má táto práca zmysel.

Prispejte aj Vy na dobrú vec. Podporte aktivity združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors na www.cervenynos.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

5 knižných tipov na tento týždeň. Silné, zábavné a inšpiratívne príbehy Rod Stewart: Stále milujem skladanie hudby. Pre Bratislavu chystám poriadnu rockovú show s prekvapením!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.