Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96978_amazon_foto 676x444.jpg
28. októbra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenský nivelačný systém, ktorý sa stal bestsellerom v celej Európe

28.10.2021 – Malí a strední podnikatelia čelia náročným podmienkam predaja už druhý rok. Najväčší internetový predajca na svete, spoločnosť Amazon, však ponúka obchodníkom možnosť predaja prostredníctvom stránky Amazon.de aj na Slovensku. Okrem rôznych marketingových nástrojov majú možnosť využiť aj program Fulfilled by Amazon (FBA), v rámci ktorého im poskytuje úplný logistický servis. Jednoduchosť a efektivitu predaja cez Amazon zrkadlí aj slovenská značka Levello, ktorej produkt sa na stránke Amazonu dostal vo svojej kategórii medzi tie najlepšie hodnotené a predávané v celej Európe.

Slovenská značka Levello na trhu poskytuje kvalitný nivelačný a fixačný systém. Vďaka nemu nie je problémom dosiahnuť jednoduchú, rýchlu a dokonale rovnú pokládku dlažieb a obkladov. Spočiatku o nej vedeli len slovenskí a českí zákazníci, no od roku 2018, keď sa značka rozhodla spustiť predaj svojich produktov cez Amazon, je Levello dobre známe aj v krajinách, ako sú Nemecko, Rakúsko, Maďarsko, Francúzsko, Španielsko a dokonca aj Malta. Ich Nivelačný a fixačný systém LEVELLO sa stal dokonca v priebehu roka a pol vo svojej kategórii absolútnym bestsellerom.

,,Hľadali sme nové trhy a ďalšie možnosti predaja v zahraničí, nielen prostredníctvom vlastného e-shopu na Slovensku alebo v Česku. Vtedy sme si vytvorili účet predajcu v Amazone a v priebehu niekoľkých dní sme mali naplno rozbehnutý predaj v niekoľkých krajinách Európy,“ opisuje začiatky predaja cez Amazon Radovan Brichta, riaditeľ značky Levello.

Z dôvodu pandémie boli mnohé podniky nútené úplne pozastaviť predaj vo svojich kamenných obchodoch. V prieskume realizovanom spoločnosťou FinGo sa ale zistilo, že vlani online nakupovanie v Európskej únii vzrástlo medziročne až o štyri percentá a až 72 percent Európanov nakupovalo online. Zo štúdie Small Biz Trends však vyplýva, že iba 26 % malých firiem sa pokúsilo vytvoriť svoj vlastný internetový obchod.

,,K predaju cez vlastný e-shop potrebujete mnoho skúseností a zručností, minimálne s tvorbou web stránok a programovania. Ďalej sú potrebné finančné prostriedky na propagáciu a etablovanie sa na danom trhu,“ opisuje Radovan Brichta. ,,Cez Amazon nepotrebujete vedieť skoro nič, len zalistujete svoj produkt a okamžite predávate, čo je obrovskou výhodou.“

Amazon umožňuje obchodníkom odpovedať na dopyt zákazníkov po bezpečnom a pohodlnom nákupe. Cez Amazon si môžu zákazníci z pohodlia vlastných domovov zadovážiť svoje obľúbené produkty aj od slovenských firiem. A pritom všetko, čo musia predajcovia urobiť, je doručiť produkty do logistického centra Amazonu a tam sa už postarajú o zvyšok – uskladnenie, doručenie aj zákaznícky servis

,,Do budúcna plánujeme rozšíriť predaj do mnohých ďalších krajín a budovať tak našu značku prostredníctvom Amazonu, nakoľko dôveryhodnosť tohto marketplace-u je vysoká. Amazon ponúka aj možnosť reklamy produktov, ich marketingový nástroj je veľmi prehľadný a dobre nastaviteľný. Na predajnom účte všetko funguje na 100%, a ak náhodou nie, Amazon sa to snaží okamžite opraviť a zdokonaliť. Amazon je hotový zázrak,“ skonštatoval.

Predaj cez Amazon je veľmi jednoduchý – stačí si založiť účet predajcu, vytvoriť zoznam produktov a môžete začať generovať tržby.

Ďalšie výhody predaja cez Amazon:

Iba s jedným účtom môžete osloviť zákazníkov z celej Európy na piatich trhoch EÚ (Amazon.co.uk, Amazon.fr, Amazon.de, Amazon.it a Amazon.es) a spravovať všetky svoje zoznamy produktov a inventár v Európe.
S viac ako 30 produktovými kategóriami môžete predávať cez Amazon v Európe širokú škálu produktov. Navyše môžete vylepšiť svoju stratégiu predaja s našim kalendárom nákupných špičiek v EÚ.
Ak predávate tovar v ktorejkoľvek krajine EÚ, je pravdepodobné, že sa od vás bude vyžadovať registrácia pre daň z pridanej hodnoty (DPH). Naši poskytovatelia riešení vám môžu pomôcť urobiť registráciu pre DPH jednoduchou a nekomplikovanou. Spoločnosť Amazon prijíma platby v mnohých menách a za zjednodušenie spracovania vám platí v miestnej mene.

Viac informácií o možnosti predaja cez Amazon nájdete na amazon-news.sk/Predavaj-na-amazon.

Informačný servis

K téme

Samsung podporuje dvoch nádejných mladých olympionikov zo Slovenska a Česka, skejtbordistu a plavkyňu Slovenskí dodávatelia sa v zahraničí presadzujú čoraz viac

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.