Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97872_psp_7312 676x451.jpg
4. februára 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovensko na Expo v Dubaji prezentuje kúpeľníctvo a udržateľný turizmus s cieľom prilákať zahraničných turistov v post-pandemickom období

4.2.2022 – Slovensko na svetovej výstave Expo 2020 Dubaj tento týždeň prezentuje naše kúpeľníctvo ako jeden z najatraktívnejších produktov slovenského turizmu, spolu s akvaparkami a jednotlivými slovenskými regiónmi a mestami. Máme za sebou historicky najlepšie leto z pohľadu domáceho turizmu, no počet zahraničných turistov z dôvodu pandémie výrazne klesol. Ambíciou SLOVAKIA TRAVEL je odprezentovať Slovensko ako krajinu obdarenú veľkým podzemným bohatstvom v podobe početných minerálnych prameňov a zviditeľniť nás ako celoročne atraktívnu turistickú destináciu, ktorá ponúka rozmanité možnosti voľnočasových aktivít a zážitkov.

Tematický blok venovaný zdraviu a wellness v Slovenskom pavilóne organizuje agentúra na podporu cestovného ruchu SLOVAKIA TRAVEL, pričom podujatie formálne otvoril príhovorom k členom misie a hosťom generálny riaditeľ agentúry Václav Mika.
Pred medzinárodným publikom spomenul aj to, že Slovensko je druhou najzelenšou krajinou v Európe a že sa naša krajina vo svetovom rebríčku udržateľného cestovného ruchu za rok 2020 umiestnila na výbornom šiestom mieste.

„Slovensko má veľký kúpeľný potenciál a množstvo minerálnych prameňov, čo je ťahákom pre túto klientelu. Sme druhá najzelenšia krajina v Európe a naše 4 ročné obdobia zanechávajú na tomto mieste veľký zážitok. Cestovný ruch nie je vedný odbor, je to emócia“, povedal Václav Mika o prezentácii slovenského turizmu na Expo 2020 v Dubaji.

Budovanie udržateľného cestovného ruchu je jednou z priorít SLOVAKIA TRAVEL a predstavuje spôsob, ako zvrátiť kolaps cestovného ruchu a pomôcť vrátiť zahraničných turistov na Slovensko. Sustainable Travel Index Rankings hodnotí udržateľnosť cestovného ruchu v krajinách celého sveta, pričom porovnávaných bolo až 99 štátov. Slovensko predbehlo gigantov ako Švajčiarsko, Španielsko, Grécko či Taliansko. Spomedzi Vyšehradskej štvorky sme sa umiestnili najlepšie. Česká republika sa umiestnila na 14., Poľsko na 21. a Maďarsko 27. mieste.

Rebríček hodnotí pripravenosť krajín na obnovu turizmu pričom medzi základné piliere patria ekologická udržateľnosť, spoločenská zodpovednosť, udržateľná doprava či ekonomická stabilita. Zoznam taktiež zohľadňuje takzvanú zelenú transformáciu potrebnú pre zotavenie cestovného ruchu.

Slovensko sme na globálnom podujatí prezentovali ako krajinu plnú liečivých vôd a minerálov, termálnych prameňov
A znamenitých horských zdrojov. Liečebné kúpele na Slovensku patria medzi najstaršie a najkvalitnejšie v strednej Európe. Pre obecenstvo Blízkeho východu sú naše súčasné kúpeľné mestá zaujímavé aj tým, že má u nás kúpeľníctvo dlhú tradíciu a bohatú históriu. Jednou zo zaujímavostí je, že prakticky vo všetkých našich kúpeľoch sa už od novoveku využívali minerálne vody, aplikácie bahna a rašeliny na liečebné účinky. Medzinárodnému publiku sme priblížili aj to, že každá kúpeľná lokalita a jej voda slúžia na liečenie špecifických zdravotných problémov, no využíva ich tiež široká verejnosť.

Oficiálny program tematického bloku začal všeobecnou prezentáciou Slovenska ako ideálnej turistickej destinácie v štyroch ročných obdobiach. Pozvaní boli okrem členov misie aj zahraniční buyeri a obchodní partneri. Nasledovalo všeobecné predstavenie histórie kúpeľníctva na Slovensku a prezentácia najväčších slovenských kúpeľov a termálnych prameňov v podaní Martina Lidaja, riaditeľa kúpeľov Smrdáky. Ako jedny z našich najvzácnejších kúpeľov sme v Slovenskom pavilóne odprezentovali Kúpele Piešťany, ktoré sa dlhodobo tešia priazni návštevníkov z Blízkeho východu, ako aj Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka.

Ako ďalší z pútavých produktov slovenského turizmu sme predstavili slovenské akvaparky, ktoré patria k najnavštevovanejším turistickým atrakciám na Slovensku a každoročne zabezpečujú oddych a zábavu mnohým miestnym aj zahraničným návštevníkom. No práve akvaparky boli jedným z odvetví, ktoré pandémia zasiahla najtragickejšie, keďže museli byť vo dvoch vlnách zavreté skoro šesť mesiacov. Agentúra na podporu cestovného ruchu je presvedčená, že propagácia tohto odvetvia cestovného ruchu na najväčšej svetovej výstave Expo 2020 Dubaj je o to dôležitejšia.

Ako najznámejšie a najnavštevovanejšie akvaparky sme uviedli medzi inými Aquapark Tatralandia, Aquacity Poprad a Thermal Park Bešeňová. Akvaparky a termálne parky, ako aj kúpele sú ideálnou turistickou atrakciou pre zahraničných turistov aj preto, že ponúkajú návštevníkom wellness a relax služby celoročne, bez ohľadu na počasie a ročné obdobie.

Ako jedny z najlákavejších turistických destinácií sme okrem kúpeľov v Dubaji odprezentovali Bratislavský a Košický kraj, ako aj Región Liptov a Vysoké Tatry. Po formálnych prezentáciách nasledoval networking pre členov misie a potenciálnych biznis partnerov, organizovaný v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) a návšteva slovenskej delegácie v českom, maďarskom, slovinskom a poľskom pavilóne.

Monumentálna svetová výstava Expo 2020 Dubaj, na ktorej sa prezentuje 193 krajín potrvá do 31. marca 2022 pod heslom Spájame mysle, tvoríme budúcnosť”, pričom hlavné tematické oblasti tvorí udržateľnosť, mobilita a príležitosť.

Informačný servis

K téme

Až 90 % opýtaných neje dostatok ovocia a zeleniny. Novou kampaňou to chce BILLA zmeniť. V jej obchodoch nájdete až do 80 % slovenskej produkcie Na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného auta?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.