Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. marca 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovensko má svetovú oftalmologickú novinku – 7D laser

BRATISLAVA 11. marca – Očné laserové centrum EXCIMER v Karlovej Vsi v Bratislave sa zaradilo medzi prvých päť excimerových pracovísk na svete vlastniacich 7D laser. Odborný garant a zakladateľ centra, Andrej Černák v roku 1992 ako prvý na Slovensku operoval krátkozrakosť pomocou excimerového laseru. Dnes patrí medzi najuznávanejšie oftalmologické kapacity na celom svete.

Prístroj Schwind Amaris 1050 RS 7D je oftalmologickou novinkou roku 2014 a posúva hranice bezpečnosti, presnosti a rýchlosti operácie excimerovým laserom opäť o krok vpred. Je to najrýchlejší excimerový laser spoločnosti Schwind s pulzovou frekvenciou až 1050 Hz, vďaka ktorej je schopný odstrániť 1 dioptriu v priebehu 1,3 sekundy, čím sa zvyšuje nielen bezpečnosť, ale i komfort pacienta pri operácii. Laserový zväzok so Super-Gausovým profilom a priemerom len 0,54 mm je zárukou mimoriadnej presnosti celej operácie.

„Pod označením 7D sa skrýva aktívny systém sledovania oka v siedmych dimenziách s rýchlosťou 1050 Hz a reakčným časom 1,6 milisekundy. Vďaka nemu dokáže nielen sledovať všetkých šesť pohybov a dimenzií, ktoré oko počas operácie vykonáva, ale navyše dokáže aj predpokladať pohyby oka. Vďaka tomu kompenzuje rozdiely, ktoré vznikajú v čase medzi získaním obrazu rohovky a spustením samotných laserových impulzov,” uviedol prof. MUDr. Andrej Černák, DrSc., FEBO pri predstavovaní tohto jedinečného prístroja.

Viac informácií o prístroji Schwind Amaris 1050 RS 7D na:
http://www.eye-tech-solutions.com/home/ a https://www.youtube.com/watch?v=LB5CLRJEK54

O spoločnosti
Lekári z EXCIMERu začali ako prví na Slovensku využívať excimerový laser v refrakčnej chirurgii v priestoroch Očnej kliniky v Bratislave na Kramároch v roku 1992. Súkromné očné laserové centrum EXCIMER v Karlovej Vsi v Bratislave bolo následne otvorené v roku 1995. Počas 20-tich rokov svojej pôsobnosti sa stalo lídrom v odbore refrakčnej chirurgie oka nielen na Slovensku, ale aj v celej strednej Európe. Spolupracuje s viacerými odborníkmi na Slovensku i v zahraničí a od roku 2007 pôsobí ako jediné školiace pracovisko Slovenskej Zdravotníckej Univerzity v oblasti refrakčnej chirurgie. EXCIMER ako jediné centrum na Slovensku prevádzkuje dva excimerové lasery a jeden femtosekundový laser na jednom pracovisku. Viac na www.excimer.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Počet ľudí s nadrozmerným nosom na Slovensku náhle prudko narástol Zákazníci COOP Jednoty opäť vybrali zaujímavé projekty lokálnych komunít

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.