Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103521_mateo_neil2 676x507.jpg
9. februára 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovensko ako turistická destinácia zožalo úspech v írskej televíznej šou

9.2.2024 – Bratislavu a jej blízke okolie predstavila minulý týždeň zábavná cestovateľská relácia High Road Low Road v írskej štátnej televízii RTÉ. Dve známe osobnosti v nej spoznávajú rovnakú destináciu. Zatiaľ čo prvá má na to obmedzený rozpočet, druhá si užíva tie najluxusnejšie miesta a služby pre turistov. Epizóda o slovenskom hlavnom meste zožala v Írsku veľký úspech, videlo ju takmer 400-tisíc divákov.

Írske štáby natáčali na Bratislavskom hrade, v Múzeu dopravy a vyskúšali si tiež adrenalínovú 360-stupňovú prechádzku po veži UFO. Hlavné mesto spoznali zo vzduchu počas preletu v lietadle aj z vody, počas jazdy po Dunaji. V Modre si vyskúšali výrobu tradičnej keramiky, vo Svätom Jure ochutnali víno, v Slovenskom Grobe pečenú hus a v Piešťanoch okúsili bahenný kúpeľ.

Íri na Slovensku točili počas minuloročnej jesene, štátna televízia RTÉ epizódu odvysielala minulý utorok. Na všetky spomínané miesta sa pozrelo takmer 400-tisíc divákov, ktorí šou v jej priamom prenose a v hlavnom vysielacom čase sledovali. V daný deň a hodinu tak epizóda o Slovensku získala až 36-percentný podiel sledovanosti. „Môj syn bol v Bratislave a hovoril mi, aké je to skvelé mesto. Od tohto momentu som ju chcel mať ako destináciu v našej relácii,“ vysvetlil producent šou Bob Obrien. Po osobnej skúsenosti so synom jednoznačne súhlasím. Z Bratislavy som bol nadšený a som rád, že toľko írskych divákov ju mohlo spoznať s nami. Ako bonus je perfektne dostupná priamymi letmi z Dublinu,“ zhodnotil.

Na príprave relácie spolupracovali SLOVAKIA TRAVEL, národná organizácia pre podporu a propagáciu cestovného ruchu a Bratislava Tourist Board. Pre írsku produkčnú spoločnosť pripravili zoznam zaujímavých miest a atrakcií. „Je radosť a zadosťučinenie, že epizóda o Slovensku zožala medzi írskymi divákmi mimoriadny úspech. Írsko je totiž jedným z našich cieľových trhov. Bratislava a jej okolie sú pre turistov atraktívne a aj toto je cesta, ako ich zaujať,“ povedal Václav Mika, generálny riaditeľ SLOVAKIA TRAVEL. „Pre show sme pripravili výber zaujímavých miest a pozvanie pre štandardného, ale aj náročnejšieho írskeho návštevníka. Som rád, že sa nám výber podaril a relácia mala výnimočnú sledovanosť. O tom, že Bratislava zaujala, sme sa presvedčili aj na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu, ktorý sa pred pár dňami konal v Dubline,“ potvrdil Vladimír Grežo, predseda predstavenstva Bratislava Tourist Board.

Informačný servis

K téme

Medzinárodný festival Trnavské organové dni sa začína v nedeľu Daňová odborníčka Grant Thornton: Ak má štát efektívnejšie vyberať dane, musí viac pracovať s dátami a cieliť na problematické firmy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.